Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Koszykarki Unii Basket mistrzyniami!

W weekend odbył się turniej barażowy, który miał na celu wyłonić zwycięzcę strefy mazowiecko-podlaskiej kadetek. W zmaganiach wystąpiły trzy zespoły, które okazały się lepsze w dwumeczach rozgrywanych z rówieśniczkami z Podlasia. Były to: UKS LA Basket Warszawa (mistrz Mazowsza), MUKS Unia Basket Ostrołęka (drugie miejsce w lidze) oraz trzeci w stawce Huragan Wołomin. Nasze okazały się najlepsze!

Spotkania odbyły się w hali przy ulicy Turmonckiej w Warszawie, gdzie swoje mecze rozgrywa LA Basket. Należy wspomnieć, że w barażach zarówno zespół z Warszawy jak i z Wołomina został wzmocniony zawodniczkami uczęszczającymi na co dzień do Szkół Mistrzostwa Sportowego. W pierwszym meczu La Basket okazał się lepszy od Huraganu Wołomin wygrywając 72-53.

Nasze dziewczyny pierwsze spotkanie rozegrały w sobotę z UKS Huragan Wołomin. Po znakomitej pierwszej kwarcie wygranej 24-7, każdy miał nadzieję, że nic już się nie wydarzy w tym meczu i spokojnie dowieziemy zwycięstwo do końca. Nic bardziej mylnego. Wołomin włączył piąty bieg i z minuty na minutę odrabiał straty. Na szczęście po ostatniej remisowej odsłonie to nasze cieszyły się ze zwycięstwa.

Unia Basket Ostrołęka - UKS Huragan Wołomin 59-52 (24:7, 14:20, 12:186 9:9)
Unia Basket: Zabielska - 19 pkt, Kaczmarczyk - 10 pkt, Woźniak - 16 pkt, Podsadny  - 7 pkt, Zięba - 2 pkt, Nowak - 5 pkt, Romanowska, Jankowska, Szyszka, Wronowska, Sitko, Nosek

W niedzielnym meczu stawką było mistrzostwo strefy. Na boisku widać było wolę zwycięstwa, zarówno zespołu z Warszawy jak i naszych koszykarek. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Przez całe spotkanie, żadnej drużynie nie udało się zyskać znaczącej przewagi. Jednak w ostatniej kwarcie nasze dziewczyny postawiły przysłowiową kropkę nad i udanie rewanżując się za ostatnią porażkę z LA Basket-em.

UKS LA Basket/4 Ursus Warszawa - Unia Basket Ostrołęka 76-81 (24:22, 16:22, 22:10, 14:27)
Unia Basket: Zabielska - 22 pkt, Kaczmarczyk - 12 pkt, Woźniak - 5 pkt, Podsadny  - 17 pkt, Zięba - 8 pkt, Nowak, Romanowska - 8 pkt, Jankowska - 9 pkt, Szyszka - 5 pkt, Wronowska - 4 pkt, Sitko, Nosek.

Zarówno zarząd jak i nasze zawodniczki chciałyby serdecznie podziękować kibicom za wsparcie i głośny doping. Bez niego byłoby dużo ciężej. Teraz nasze koszykarki czekają na losowanie do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Dzięki wygraniu turnieju barażowego ostrołęczanki będą rozstawione w pierwszym koszyku.