Niedziela, 28 kwietnia 2024 r., imieniny Pawła, Walerii, Ludwika

Wieloboiści Atlety najlepsi! (zdjęcia)

Wieloboiści UKS- Atleta pod opieką Zenona Grądzkiego i Władysława Niedźwieckiego walczyli w finale wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego, który odbywał się na obiektach Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem. Rywalizowały po dwie grupy wiekowe dziewcząt i chłopców: 7-10 lat i 11-12 lat.

Wśród dziewcząt najmłodszej grupy zwyciężyła 7-letnia Zuzanna Przybyszewska z Płońska (319 pkt.), przed Leną Stursiak z Mazovi Ciechanów (311 pkt.), Julią Nienałtowską Start Maków Maz. (303 pkt.). Tuż za nimi uplasowała się Kaja Jeziorkowska (289 pkt.) a na ósmym miejscu z 234 pkt. zameldowała się debiutantka Maya Twardziak.

W grupie 11-12 lat zwyciężyła Nikola Stursiak z Mazovii Ciechanów, która zgromadziła 287 pkt. Na drugim stopniu podium stanęła nasza Pola Larenta z 288 punktami, która była najlepszą tej grupy w rzucie piłką lekarską (760 cm) aż o 130 cm więcej od następnych.

W grupie chłopców zwyciężył ostrołęcki debiutant Aleks Kiwak, gromadząc 291 pkt., który był najlepszych aż w trzech konkurencjach (bieg wahadłowy 4x10 =11,1s., 500 cm w rzucie piłką lekarską i 87 pkt. w rwaniu na technikę). Drugie miejsce z 251 pkt. zajął Yauhimi Mazilkin (Sparta Płońsk), a na trzecim stopniu podium stanął drugi ostrołęcki debiutant Igor Larm z 241 pkt., który był najdalej skaczącym tej grupy w trójskoku obunóż z miejsca (550 cm).

Później do rywalizacji przystąpiła starsza grupa chłopców 11-12 lat. Tu niekwestionowanym zwycięzcą został Szymon Padzik z Atleta Ostrołęka. Zgromadził aż 358 punktów i najlepszy był we wszystkich czterech konkurencjach wieloboju. Wybiegał 10,3 s. w biegu wahadłowym 4x10 m, piłką lekarską 3 kg rzucił 980 cm, skakał jak struś na 840 cm w trójskoku obunóż z miejsca i uzyskał wszystkie najwyższe oceny za rwanie na technikę (90 pkt).

Tuż za nim kolejny był również ostrołęczanin Wojciech Bakuła z 328 punktami. Wojtek zawsze uzyskuje najlepsze wyniki za technikę dwubojową, a w pozostałych konkurencjach uzyskał drugie wyniki za Szymonem. Trzecie miejsce z wynikiem 273 pkt. wywalczył Michał Kubaszewski ze Sparta Płońsk. Z wynikiem 268 pkt. tuż za podium uplasował się Markus Kiwak - zawodnik ostrołęckiego Atlety. Szóstą lokatę z 255 pkt. wywalczył zawsze radosny ostrołęczanin Jan Tarcicki. Na ósmej pozycji z 219 pkt. uplasował się Dariusz Małkowski.

Drużynowo zwyciężyli wieloboiści z UKS-u Atleta Ostrołęka, wyprzedzając Spartę Płoński i ciężarową potęgę w Polsce CLKS Mazovię Ciechanów. To kolejny świetny start naszych oraz miano najlepszego klubu na terenie województwa mazowieckiego w wieloboju atletycznym a drugi w Polsce.

Więcej zdjęć: Wieloboiści Atlety najlepsi! (zdjęcia)