Sobota, 18 maja 2024 r., imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa

W Ostrołęce mieszka wicemistrzyni Polski!

Znakomity start Aleksandry Dobkowskiej podczas 29. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 55. PZLA Mistrzostw Polski do lat 18. Nasza skoczkini wzwyż zaprezentowała się w Chorzowie i wywalczyła medal.

Podopieczna Bartosza Witkowskiego z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka zdobyła srebro. W najlepszym podejściu uzyskała 168 cm, co jest wyrównaniem najlepszego wyniku w sezonie.

Mistrzynią kraju została Maja Słodzińska z UKS OSoT Szczecin. Trzecia była Nina Baranowska z Wawelu Kraków, która również uzyskała taki sam wynik co nasza Ola, ale Dobkowska pokonała przeszkodę za pierwszym razem, a jej rywalka podczas ostatniej próbie.

Dla Aleksandry to trzeci medal w tym sezonie podczas zmagań rangi mistrzostw kraju. Została halową mistrzynią Polski, wywalczyła srebro podczas zawodów LZS, a teraz sięgnęła po wicemistrzostwo na otwartym stadionie.

Odsłon: 14788