Niedziela, 12 maja 2024 r., imieniny Pankracego, Dominika, Domiceli

Rosną nam gwiazdy! Wojciech Bakuła jest niepokonany (zdjęcia)

Na obiektach Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce odbył się Wojewódzki Wielobój Atletyczny. W zmaganiach wzięły udział takie kluby jak: Start Maków Mazowiecki, MLKPC Sokołów Podlaski, Sparta Płońsk i UKS Atleta Ostrołęka.

Rywalizacja odbywała się w czterech konkurencjach sportowych: bieg wahadłowy 4 x 10 m, trójskok obunóż z miejsca, rzut piłką lekarską za siebie i rwanie sztangi na technikę, w dwóch grupach wiekowych dziewcząt i chłopców, tj. 7-10 lat i 11-13 lat.

W grupie dziewcząt 7-10 lat zwyciężyła Julia Nienałtowska z Startu Maków Mazowiecki przed Zuzanną Przybyszewską ze Sparty Płońsk i swoją koleżanką klubową Kingą Waszelewską. Najlepszą w drugiej grupie dziewcząt była także makowianka Maja Łyszkowska, wyprzedzając o 3. punkty Maję Zerę z UKS Atleta Ostrołęka i o 29 pkt Dominikę Gromek z MLKPC Sokołów  Podlaski.

Wśród młodszej grupy chłopców zwyciężył Lipka Piotr z MLKPC Sokołów Podlaski przed Krupińskim Michałem z Sparta Płońsk i Jankiem Golanem Start Maków Mazowiecki. W grupie starszej (11-13 lat) chłopców wygrał niepokonany od kilku lat Wojciech Bakuła z UKS Atleta z 27 punktami. Za nim uplasował się Igor Kwiatkowski, a jako kolejny Daniel Gromelski (obaj z Startu Maków Mazowiecki).

Była też klasyfikacja open dziewcząt. Najlepszą wieloboistką obu grup została Maja Łyszkowska z 300 punktami, a wśród chłopców zwyciężył ostrołęcki atleta Wojciech Bakuła, gromadząc 332 punkty.

Poza tym, za najlepszą techniczne w rwaniu uznano Wiktorię Zbrzeźną z Startu Maków Mazowiecki, która zdobyła pełną pulę punktów za tę konkurencję. Najlepszym technikiem rwania wśród chłopców został także makowianin Wiktor Góralczyk z maksymalną liczba punktów od zdobycia.

Wszyscy startujący otrzymali medale, dyplomy wręczono najlepszym do siódmego miejsca w każdej grupie, natomiast poszczególni zwycięzcy otrzymali puchary. Poza tym każdy startujący i ich trener z okazji dnia dziecka otrzymał pakiet niespodziankę tzw. trójpak składający się z: musu owocowego, napoju owocowego i foremki delicji.

Puchar dla najlepszej drużyny wywalczył zespół UKS Atleta Ostrołęka, gromadząc 6369 punktów, wyprzedzając Start Maków Mazowiecki, MLKPC Sokołów Podlaski i Spartę Płońsk. Temperatura zawodów i słońca była wysoka ale rywalizacja przebiegała zgodnie z zasadami fair play.

- Dziękujemy dyrekcji szkoły za przyjęcie w swoich obiektach, dziękujemy kierownikowi hali za pomoc w organizacji. Bardzo dziękujemy także za wsparcie w organizacji tych zawodów Polskiemu Związkowi Podnoszenia Ciężarów, Mazowieckiemu Związkowi Podnoszenia Ciężarów, NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze. Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania w Ostrołęce i radnemu Ostrołęki Janowi Rzewnickiemu - mówi Władysław Niedźwiecki, szkoleniowiec UKS Atleta Ostrołęka.