Sobota, 11 maja 2024 r., imieniny Igi, Miry, Lwa

Ciężarowcy ostrołęckiego Atlety na majówce w Siedlcach (zdjecia)

Podopieczni Władysława Niedźwieckiego i Zenona Grądzkiego rozpoczęli miesiąc od zawodów w Siedlcach, gdzie mocowali się o tytuły najlepszych podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Mazowieckie Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych do lat 17.

Ostrołękę reprezentowali: Olga Komoszewska, Julia Stachurska, Maja Zera, Dawid Kalwara, Radosław Krupa i Kacper Mróz. Olga w kategorii wagowej 59 kg z wynikiem 60 kg zajęła czwartą lokatę, uzyskując wynik o 2 kg mniejszy od poprzedniego. Julia w kategorii wagowej +81 kg "wykręciła" 123 kg w dwuboju i uplasowała się na drugiej pozycji za mistrzynią Europy z LMPKPC Sokołów Podlaski. Ustanowiła zarazem dwa rekordy w rwaniu i dwa rekordy w podrzucie i jako piąty w dwuboju o 8 kg więcej.

W kategorii wagowej 64 kg 13-letnia atletka Maja Zera pobiła dwa rekordy życiowe i z wynikiem 71 kg w dwuboju zajęła trzecie miejsce. Ostrołęckie sztangistki to młodziczki, a rywalizowały o kategorię wyżej tj. z juniorkami młodszymi.

Startujący w kategorii wagowej 67 kg 14-letni Kacper Mróz pobił rekord życiowy w rwania na 60 kg, a w dwuboju powtórzy wynik - 132 kg, co pozwoliło mu na zajęcie czwartego miejsca wśród 17-latków. W kategorii 73 kg wystąpił Dawid Kalwara, ustanawiając jednocześnie pięć rekordów życiowych i poprawiając wynik w dwuboju aż o 15 kg.

Startujący jako ostatni z ostrołęckich sztangistów Radosław Krupa w kategorii wagowej 89 kg wywalczył drugą lokatę. Radek zaliczył cztery udane podejścia, które były automatycznie jego nowymi rekordami życiowymi. Wynik 140 kg jest jego nowym rekordem w dwuboju. To aż o 30 kg więcej od uzyskanego w marcu na mistrzostwach Warszawy. Jako drużyna ostrołęckie sztangistki i sztangiści z 35 punktami uplasowali się na piątej pozycji.