Sobota, 11 maja 2024 r., imieniny Igi, Miry, Lwa

Igor Mróz ze złotem. Julia Stachurska ze srebrem. Igor Rutkowski na podium (zdjęcia)

Wszystkie barwy medali i wiele rekordów życiowych dla ciężarowców UKS Atleta Ostrołęka. W ciechanowskim Ośrodku Szkolenia Młodzieży odbyły się Mazowieckie Mistrzostwa Mazowsza U-15 i II runda Mazowieckiej Ligi Juniorów w podnoszenia ciężarów.

Nasi wrócili z Mazowieckich Mistrzostw Młodzików z tytułami i rekordami. Julia Stachurska w kategorii wagowej +81 kg wywalczyła srebrny medal wynikiem 105 kg (47 kg w rwaniu i 58 kg w podrzucie) i zarazem ustanowiła trzy rekordy życiowe (rwanie, podrzut i dwubój). Bezkonkurencyjna w tej wadze była zawodniczka Sokołowa Podlaskiego - aktualna mistrzyni Europy Julia Machniewska.

Wśród chłopców startowali: 15-letni Igor Rutkowski i 13-letni Kacper Mróz. Igor w kategorii wagowej 55 kg z wynikiem 112 kg w dwuboju był najlepszy, a przy okazji pobił rekord w rwaniu i podrzucie, a także w dwuboju aż o 12 kg. Kacper stanął na trzecim stopniu podium w kategorii wagowej 61 kg, uzyskując w dwuboju 102 kg. Wyrywał 47 kg i porzucił 55 kg i również jak Igor z Julią ustanowił trzy rekordy życiowe.

Ponadto startowali: Aleksander Płodziszewski i Krystian Łuba, których wyniki liczyły się do Mazowieckiej Ligi Juniorów. Należy zaznaczyć, iż Olek również miał udany start. Wyrwał 70 kg i w dwuboju uzyskał 160 kg, co jest jego nowymi rekordami życiowymi. UKS Atleta, który startował pod wodzą Zenona Grądzkiego i Władysława Niedźwieckiego uplasował się na trzecim miejscu w gronie ekip na Mazowszu. Wygrał Impuls Warszawa - 1911,8 pkt, przed Narwią Pułtusk - 1894,6 pkt i Atletą - 1459,3 pkt.

Igor Mróz ze złotem. Julia Stachurska ze srebrem. Igor Rutkowski na podium

Więcej zdjęć: Igor Mróz ze złotem. Julia Stachurska ze srebrem. Igor Rutkowski na podium