Poniedziałek, 20 maja 2024 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Ekipa Atlety na podium. Mamy mistrzów i medalistów województwa!

7 maja to dzień zmagań ostrołęckich atletów o mistrzostwo województwa mazowieckiego LZS do lat 17 oraz pierwszy start drużynowy juniorek i juniorów w Mazowieckiej Lidzie podnoszeniu ciężarów. Dzielnie o jak najlepsze pozycje walczyły nasze urocze dziewczęta oraz silni chłopcy. Ekipa UKS Atleta zaprezentowała się z drobrej strony. Szkoleniowiec Władysław Niedźwiecki był dumny ze swoich podopiecznych.

Gabriela Zapust z wynikiem 101 kg (rwanie 43 + podrzut 58) w dwuboju została mistrzynią woj. mazowieckiego LZS w kategorii wagowej 81 kg. Julia Stachurska zajęła trzecie miejsce w kategorii wagowej +81 kg, gromadząc w dwuboju 97 kg (43+54).

Z grupy chłopców w kategorii wagowej do 55 kg wystąpił Igor Rutkowski. Z wynikiem 100 kg (42+58) wywalczył srebrny medal. W kategorii do 61 kg też srebro wywalczył 13-letni Kacper Mróz. W dwuboju uzyskał 86 kg (41+45). Jako następny do walki o zwycięstwo w kategorii 81 kg przystąpił Aleksander Płodziszewski. Olek wyrwał 65 kg i podrzucił 90 kg, gromadząc w dwuboju 155 kg, co dało zwycięstwo – mistrzostwo woj. mazowieckiego LZS do 17 lat.

Mistrzyni Gabriela ustanawia dwa rekordy życiowe: 58 kg w podrzucie i o 1 kg więcej w dwuboju. Brązowa medalistka Julka uzyskała wynik z poprzednich zawodów. Igor tak jak Gabrysia poprawił podrzut o 2 kg, a dwubój o 4 kg. Wszystkie pięć zaliczonych podejść srebrnego medalisty Kacpra to rekordy życiowe. Złoty medalista Olek o 5 kg poprawił podrzut i o 5 kg dwubój.

Drużynowo w Otwartych Mistrzostwach Woj. Mazowieckiego LZS zespół Atlety uplasował się na trzeciej pozycji z 38 pkt., tracąc do Narwi Pułtusk zaledwie dwa "oczka". Drużynowym zwycięzcą został WLKS Nowe Iganie, gromadząc 59 pkt.

Tego dnia ostrołęcki UKS Atleta rywalizował w Mazowieckiej Lidze Juniorów. Drużyna damska wywalczyła trzecią lokatę, a męska czwartą lokatę, tracąc osiem punktów do WLKS Nowe Iganie. Zwyciężył Impuls Warszawa przed Narwią Pułtusk. W rywalizacji ligowej drużynę męską wspierał Krystian Łuba, uzyskując w dwuboju 146 kg.