Piątek, 10 maja 2024 r., imieniny Antoniego, Antonina, Izydora

Kurpik górą w Baranowie

Ekipa z Kadzidła wygrała dziewiąty mecz w sezonie. Podopieczni Łukasza Pokory na sztucznej nawierzchni w Baranowie okazali się lepsi od Korony Karolinowo. - Końcowe minuty to koncert w naszym wykonaniu - mówi opiekun Kurpika, który wskoczył na czwarte miejsce w tabeli i do miejsca barażowego traci zaledwie trzy "oczka".

W pierwszej połowie gospodarze mieli powody do radości w 34 minucie. Ze strzału Łukasza Kowalczyka wyszła...asysta. Piłkę przejął Łukasz Staśkiewicz, wyprzedził obrońcę i wykorzystał sytuację sam na sam, strzelając obok bramkarza. 10 minut po zmianie stron podwyższył Konrad Mamiński, który sfinalizował solową akcję prawą stroną Bartosza Trzcińskiego i uderzeniem z półobrotu trafił niemal w okienko.

Goście zdołali zmniejszyć straty, ale po kilku minutach Kurpik ponownie miał dwa gole w zapasie. Mamiński znów utonął w objęciach kolegów. Bartosz Wiski przebiegł z piłką 30 metrów, wyprzedził defensora przyjezdnych i dograł wzdłuż bramki, gdzie 23-latek, młodszy z braci dopełnił formalności. Kropkę nad "i" postawił Przemysław Śnietka. 29-letni gracz ekipy z Kadzidła wykorzystał rzut karny po faulu na Piotrze Przytule. Napastnik Kurpika uderzył w prawy róg bramkarza, który pozostał na środku bramki.

- Jestem zadowolony z postawy zespołu. Obawiałem się, jak będziemy wyglądać po miesięcznej przerwie od gry o stawkę. Pierwsza połowa była trochę za wolna w naszym wykonaniu. Nie mogliśmy wejść w mecz. Widać było, że lepiej czujemy się na naturalnej nawierzchni, ale teraz nie możemy korzystać ze swojego obiektu, gdyż jest poddawany renowacji. Dużo lepiej było po przerwie. Podkręciliśmy tempo i ostatnie minuty w naszym wykonaniu to koncert. Co akcję pachniało bramką. Goście nie mogliby narzekać, gdyby stracili kilka goli więcej - mówi Łukasz Pokora, trener Kurpika.

Kurpik Kadzidło - Korona Karolinowo 4:1 (1:0)
Bramki: Staśkiewicz 34', Konrad Mamiński 55', 73', Śnietka 78' (k) - 66'.
Kurpik: Hymkowski - Trzciński, Krystian Mamiński, Dąbkowski, Bednarczyk, Staśkiewicz, Koczkodan (82' Ciężar), Przytuła, Konrad Mamiński (90' Sobiech), Śnietka (87' Lis), Kowalczyk (57' Wiski).