Czwartek, 2 maja 2024 r., imieniny Zygmunta, Atanazego, Anatola

Przygoda życia Adriana Duszaka. Wygrał w Brazylii (zdjęcia)

Gdy zdecydowana większość ludzi szykowała się do świąt, Adrian Duszak wybrał się w daleką podróż. W ubiegły weekend w Brazylii został rozegrany Międzynarodowy Turniej Teqball "Challenger Cup" w mieście, skąd pochodzi Ronaldinho - Porto Alegre. 25-latek rodem z Dylewa postanowił spróbować swoich sił i udać się w 35-godzinną podróż.

- W grze singlowej zostałem rozstawiony na pierwszym miejscu turnieju. W grupie trafiłem na dwóch mocnych Brazylijczyków oraz Peruwiańczyka. Wszystkie mecze grupowe wygrałem bez straty seta. Zawodnicy byli bardzo wymagający, dlatego stałem się bardziej pokorny i wiedziałem, że muszę skupić się na każdym meczu indywidualnie, aby nie odpaść zbyt wcześnie. Pamiętam, że było niesamowicie gorąco. Pierwszy raz w życiu po każdym dwusetowym meczu brałem zimny prysznic, żeby się ochłodzić. Coś niesamowitego - mówi Adrian.

W kolejnych etapach nasz reprezentant nie miał większych problemów z wygraną w każdym meczu aż do finału. - W wielkim meczu finałowym przegrałem pierwszego seta z Aporem Gyorgydeak z Rumunii, mimo iż czułem, że jestem w stanie to wygrać. Dlatego po pierwszym secie powiedziałem sobie, że przeleciałem zbyt wiele kilometrów, aby znaleźć się w tym wyjątkowym miejscu i teraz odpuścić. Dwie kolejne partie wygrałem 12:7 i 12:0, co pozwoliło mi sięgnąć po końcowy triumf - dodaje.

Dusza przyznaje, że wylot do Brazylii to niesamowite przeżycie, zupełnie nowe doświadczenia, których sportowcy powinni czerpać jak najwięcej, aby rozwijać się jeszcze szybciej. - Dla mnie to ogromna lekcja „nowego” teqballa, podejścia do tego sportu i mentalności. Po powrocie do Polski będę trenował jeszcze mocniej, bo jestem głodny kolejnych sukcesów - kończy.