« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 17 maja 2024 r., imieniny Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Moja Ostrołęka

Aktualności

Udowodniłem, że nierealne nie istnieje - rozmowa z Marcinem Kuleszą, zawodnikiem UKS Atleta Ostrołęka

W weekend odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów. W Ciechanowie świetnie spisał się Marcin Kulesza. 18-latek reprezentujący UKS Atleta Ostrołęka sięgnął po tytuł mistrza Polski w kategorii 96 kg. To wielki wyczyn podopiecznego Władysława Niedźwieckiego.


Nasz z

Reklama

awodnik objął prowadzenie po rwaniu, w którym zaliczył 92 kg. Zaczął od 85 kg, w drugiej próbie nie udało mu się dźwignąć o 7 kg większego ciężaru. Dopiero ostatnie podejście okazało się skuteczne. W podrzucie Kulesza trzykrotnie mierzył się ze 115 kg.

Reklama


Rozmowa z Marcinem Kuleszą, złotym medalistą Ogólnopolskich Igrzysk Zrzeszenia LZS
Udowodniłem, że nierealne nie istnieje


Spodziewałeś się tytułu najlepszego w kraju?
- Kompletnie się nie spodziewałem. Przez całą sytuację z pandemią miałem utrudnione treningi, przez co spory regres formy. Zajęcie pierwszego miejsca nie wchodziło w grę, ale jednak się udało. Udowodniłem, że nierealne nie istnieje.

Jesteś zadowolony z wyników w bojach?
- Nie do końca. Rezultaty, które osiągnąłem nie są satysfakcjonujące, ponieważ nie zrobiłem rekordów życiowych.

Jak ocenisz rwanie?
- Pierwsze oraz trzecie podejście zaliczyłem bezbłędnie, natomiast przy drugim podejściu popełniłem niewielki błąd techniczny przez co próba zostało niezaliczona.

W podrzucie spaliłeś dwa podejścia. Dlaczego?
- Po rwaniu stres dał o sobie znać. Niewielkie błędy techniczne pojawiły się w dwóch pierwszych podejściach, przez to sędziowie nie zaliczyli tych prób, jednak w trzecim mocno się zmobilizowałem i udało się.

Były nerwy przed ostatnim wejściem na pomost?
- Oczywiście. Pojawiły się, gdyż od tego zależało moje pierwsze miejsce.

Komu dedykujesz złoto?
- Medal dedykuję przede wszystkim mojemu trenerowi Władysławowi Niedźwieckiemu, a także mojemu bratu Dominikowi, który też uprawia tą dyscyplinę sportową i wszystkim, którzy podnoszą ciężary.

Jakie masz marzenia związane z dźwiganiem?
- Chciałbym zostać mistrzem świata.



Jak zaczęła się twoja przygoda z ciężarami?
- Zaraził mnie brat. Zachęcił do uprawiania sportu. Na początku nie byłem zbyt przekonany, ale teraz podnoszenie stało się częścią mojego życia.

 

Odsłon: 20281
Komentarzy: 3
14:04, 02.09.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Karol Janczewski - człowiek z żelaza. Dalibyście radę?

Karol Janczewski - człowiek z żelaza. Dalibyście radę?

W mistrzostwach Polski w duathlonie wystartował Karol Janczewski. Zawodnik kategorii masters UKS-u Atleta Ostrołęka wziął udział w zmaganiach w Czempinie. Nasz przedstawiciel spisał się bardzo dobrze.

Czartoryski wśród sędziów. Chcesz zmierzyć się z ciekawymi konkurencjami?

Czartoryski wśród sędziów. Chcesz zmierzyć się z ciekawymi konkurencjami?

18 maja w Kuźni - Siłownia Kurpiowska odbędą się zmagania siłowe. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych w wieku od 15 do 19 lat do wzięcia udziału w rywalizacji. Każdy uczestnik dostanie okolicznościową koszulkę, a do wygrania będą nagrody, m.in. od SFD Ostrołęka i statuetki.

Czujesz się na siłach? Chcesz się zmierzyć? To już w sobotę

Czujesz się na siłach? Chcesz się zmierzyć? To już w sobotę

Już 18 maja w Kuźni - Siłownia Kurpiowska odbędą się niecodzienne zawody. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych w wieku od 15 do 19 lat do wzięcia udziału w rywalizacji. Każdy uczestnik dostanie okolicznościową koszulkę, a do wygrania będą nagrody, m.in. od SFD Ostrołęka i statuetki.

Tomasz Krajza najsprawniejszym Kurpiem! Pomagali Małgosi (zdjęcia)

Tomasz Krajza najsprawniejszym Kurpiem! Pomagali Małgosi (zdjęcia)

W miniony piątek w Myszyńcu odbyły się igrzyska siłowo-sprawnościowe ''KuźniaMistrzów 2024'' organizowane przez RCKK w Myszyńcu. Udział w zmaganiach wzięło 17 zawodników, którzy mierzyli się w takich konkurencjach jak: wypychanie sztangi na ławce, podciąganie się na drążku oraz wypychanie żołnierskie sztangi nad głowę. Po zliczeniu punktów wyłoniono trzech najlepszych.

Ekipa Niedźwieckiego wydźwigała rekordy

Ekipa Niedźwieckiego wydźwigała rekordy

W sobotę na pomostach Mazovia Ciechanów odbył się III Grand Prix Ciechanowa im. Ireneusza Palińskiego. To właśnie jego imienia - pierwszego Polaka zdobywcy złotego medalu olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów (Rzym 1960) siłownia gościła wielu sztangistów z kraju a nawet i zza granicy. W tym gronie wystąpiła trójka ostrołęckich sztangistów. 

» Wasze komentarze

ol @ 14:13, 02.09.2020r. IP: *.*.48.62

Super, treningi, trening pomogą w dotarciu do celu

teyb @ 16:10, 03.09.2020r. IP: *.*.84.232

chciałbym zaznaczyć, że nie były to mistrzostwa Polski tylko ogolnopolskie mistrzostwa jakiegoś zrzeszenia. To jakieś niszowe zawody z których tutaj robi się niewiadomo co. na oficjalnych MP w tej kategorii wagowej zawodnicy robią wynik podwójny do tego co tu widać więc nie ma się chyba co pompować.

Do popowany @ 10:34, 04.09.2020r. IP: *.*.40.131

Nie niszowe, nie jakieś zrzeszenie. Tam padały rekordy Polski. Po wtóre startowali zawodnicy od 15 do 20 roku życia. Nie seniorzy, od których to wyżej komentujący wymaga podwójnego wyniku od np. 17 latka. Po trzecie proszę wskazać conajmniej jednego zawodnika senior, który w tej kategorii osiąga tylko 400 kg. Nie podwójnie

» Dodaj komentarz




Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama



Najnowsze wideo