Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Rzekunianka przegrywała 0:2 i grała w osłabieniu...

Tak wyglądało spotkanie w Jednorożcu. Lider Klasy A niespodziewanie stracił dwie bramki w starciu z Mazowszem. Gracze Bartłomieja Jezierskiego nie poddali się, chociaż w 60 minucie za dwie żółte kartki zszedł Damian Szymczyk. To był impuls dla Rzekunianki.

Ostatecznie zespół z Rzekunia wygrał, chociaż musiał radzić sobie w osłabieniu. Po stracie zawodnika Rzekunianka ruszyła do jeszcze śmielszych ataków. Efektem był gol Łukasza Sakowskiego, który główkował po rzucie rożnym Radosława Wierzbowskiego.

Na 18 minut przed końcem do remisu doprowadził Paweł Lutrzykowski. Przemysław Olbryś wygrał starcie z obrońcą i podał po ziemi do kolegi, który dokończył akcję. W 79 minucie Rzekunianka wyszła na prowadzenie. Po kombinacyjnej akcji Krzysztof Trzciński wprowadzony z ławki podał do Piotra Karczewskiego, a ten zapewnił ekipie komplet punktów.

- Pokazaliśmy charakter. Jestem mega dumny ze swojej drużyny. Mecz kosztował nas dużo sił, bo przez pół godziny graliśmy w osłabieniu, a potrafiliśmy dogonić przeciwników i zadać ostateczny cios. Źle się zaczęło, ale pięknie skończyło - mówi Bartłomiej Jezierski, trener Rzekunianki.

W najbliższą niedzielę zespól z Rzekunia zagra u siebie z Pełtą Karniewo. Początek o godz. 17:00.

Mazowsze Jednorożec - Rzekunianka Rzekuń 2:3 (2:0)
Bramki: 15', 36' - Sakowski 65', Lutrzykowski 72', Karczewski 79'.
Rzekunianka: Puścian - Chmielewski (90+1' Obuchowicz), Sakowski (90+1' Dasiak), Abramczyk, Olbryś (80' Kaczyński), Lutrzykowski (75' Blat), Wierzbowski, Wołejszo (65' Trzciński), Sobotka (46' A. Il), Karczewski.
Czerwona kartka: Szymczyk 60', za dwie żółte kartki.

Odsłon: 13481