Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Aktywny grudzień sportowców w mieście i powiecie

W grudniu nie zabrakło ciekawych wydarzeń sportowych zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. W Lelisie po raz szósty rywalizowali szachiści, a w Ostrołęce po raz kolejny najmłodsi adepci tenisa ziemnego walczyli w turnieju mikołajkowym "Da Grasso Cup 2016".

Paweł Bakiera z Ostrołęki zwyciężył w VI Turnieju Szachowym o "Złotą Wieżę" w Lelisie. W zawodach rozgrywanych w Centrum Kultury, Biblioteki i Sportu odniósł sześć zwycięstw i wyprzedził kolejnych ostrołęczan Dariusza Gadzałę i Pawła Krajewicza. Więcej w materiale Szachowe zmagania dla Bakiery.

W dwóch kategoriach wiekowych zostały rozegrane Mikołajkowe Turnieje Tenisowe "Da Grasso Cup 2016". Wśród młodzieży zwyciężył Jakub Gutowski z Łomży w finałowym meczu pokonując Michała Gogola 6:4. W zmaganiach mini tenisa zwyciężył Kuba Bieżuński. Więcej w materiale Tenisiści walczyli w Da Grasso Cup.

Esprit

Po dwuletniej kadencji zarządu w ostrołęckiej Victorii przyszedł czas na zmiany. Po bardzo udanym sezonie 2016 dotychczasowy zarząd postanowił nie kandydować na kolejną kadencję. Jednogłośnie nowym prezesem zarządu został wybrany Paweł Czartoryski. Więcej w materiale Wybory i nowe władze UMKS Victoria.

Zawody o puchar prezesa KSS Obrońca zakończyły bogaty sezon imprez klubu strzelectwa sportowego w Troszynie. Do rywalizacji w finałowych zawodach przystąpili zawody, którzy wcześniej zbierali punkty w Turnieju Kurpiowskim i Turnieju Niepodległości. Więcej w materiale Strzelcy walczyli o puchar prezesa.