Poniedziałek, 20 maja 2024 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Triumf koszykarek ZSZ nr 4 (zdjęcia, wideo)

Koszykarki ZSZ nr 4 okazały się najlepsze w dwudniowej rywalizacji o puchar prezydenta Ostrołęki i wywalczyły miano najlepszego zespołu w mieście. Turniejowa rywalizacja w zawodach organizowanych przez MZOSTiIT miała miejsce już po raz czternasty.

Do rywalizacji w zawodach przystąpiło sześć zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Po dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów, a zdecydowanie najlepsze dwie drużyny wystąpiły w wielkim finale. Od początku mistrzostw było widać, że drużyny ZSZ nr 4 i III LO są zdecydowanie poza zasięgiem rywalek.

Koszykarki ZSZ nr 4 prowadzone przez trenera Adama Żebrowskiego pokonały ZSZ nr 1 30:17 i I LO 30:10. Z kolei reprezentantki III LO odniosły grupowe zwycięstwa nad II LO 25:10 i ZSZ nr 3 32:14. W półfinale ZSZ nr 4 wygrał pewnie z ZSZ nr 3 30:12. Z kolei III LO odniosło zwycięstwo nad I LO 34:14.

W meczu o trzecie miejsce I LO wygrało wysoko z ZSZ nr 3 33:9, a w finale ZSZ nr 4 nie dało większych szans III LO 22:11, zdobywając kluczową przewagę w trzeciej kwarcie spotkania. Najlepszy zespół mistrzostw otrzymał w nagrodę puchar przechodni prezydenta, który wspólnie wręczyli przewodniczący rady miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski i dyrektor MZOSTiIT Robert Juchniewicz.

Koszykarki ZSZ nr 4 w turnieju wystapiły w składzie: Paulina Jarka, Patrycja Jarka, Ewelina Damięcka, Kinga Dziesińska, Kamila Sadłowska, Anna Opęchowska, Dominika Drężewska, Daria Podbielska, Aleksandra Ram i Alicja Kisiel. Zespół w mistrzostwach poprowadził Adam Żebrowski.

Mistrzostwa Ostrołęki Kobiet Szkół Średnich w Koszykówce (9.03.2016)

Odsłon: 10868