Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Korona pokonała Tęczę JBB Łyse (zdjęcia, wideo)

Piłkarze ostrołęckiej Korony przedłużyli swoją świetną serię spotkań bez porażki w rozgrywkach ligi okręgowej. Tym razem podopieczni trenera Michała Robaszkiewicza po meczu pełnym walki i sportowych ambicji na stadionie w Wojciechowicach pokonali Tęczę JBB Łyse 3:2.

Tęcza JBB Łyse w obecnym sezonie przegrywała zaledwie jedno spotkanie, na wyjeździe z Wkrą Żuromin. Teraz na koncie podopiecznych trenera Dariusza Narolewskiego pojawiła się druga porażka. Dla Korony zwycięstwo odniesione w sobotnie popołudnie było już czwartym wygranym meczem z rzędu.

Początek spotkania świetnie ułożył się dla gości, którzy już w szóstej minucie meczu objęli prowadzenie za sprawą Piotra Kamionowskiego. Po kwadransie gry było jednak już 1:1, a świetną indywidualną akcją popisał się Paweł Dzbeński. Kolejne trzy minuty później bramkę zdobyli goście. Tym razem Marek Cichy świetnie dograł do Marka Kaliszewskiego, a ten nie zmarnował wybornej sytuacji do strzelenia gola.

Do przerwy goście prowadzili 2:1, ale po zmianie stron bramki strzelała już tylko Korona. Najpierw w 66. minucie meczu Michał Nosek wykorzystał rzut karny, a następnie Paweł Dzbeński po raz drugi pokonał Adrija Radczenkę w końcówce meczu i zapewnił zwycięstwo gospodarzom.

W kolejnym spotkaniu piłkarze Tęczy JBB Łyse przed własną publicznością podejmą Wkrę Sochocin. Mecz 11 kolejki zostanie rozegrany w niedzielę, 11 października o godz. 11.00. Korona Ostrołęka pojedzie z kolei na starcie z Pełtą Karniewo.

Korona Ostrołęka - Tęcza JBB Łyse 3:2 (1:2)

Bramki: Dzbeński 15. 87. Nosek 66. (k) - P. Kamionowski 6. Kaliszewski 18.

Korona: Szczechowiak - Zięba, Jastrzębski, Pełtak, Rupacz - Staszczuk, Wargulewski (62. Kubat), Karczewski (73. Górski), Stachowicz (82. Szymański), Dzbeński (89. Parzych) - Nosek

Tęcza: Radczenko - Sulkowski, Zygmunt, Cekała, K. Kamionowski - Pa. Magdaleński (82. Pi. Magdaleński), P. Kamionowski, Sowa, Korytkowski (86. Bednarczyk), Kaliszewski - Cichy

Spotkanie 10 kolejki ligi okręgowej: Korona Ostrołęka - Tęcza JBB Łyse (3.10.2015)