Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Korona nie dała szans Borucie (zdjęcia, wideo)

Piłkarze ostrołęckiej Korony pod wodza trenera Łukasza Załęskiego wywalczyli drugi komplet punktów. Tym razem w starciu na stadionie przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach żółto-niebiescy pokonali niżej notowaną w tabeli drużynę Boruty Kuczbork 3:1.

Korona odniosła ważne zwycięstwo, które wciąż daje nadzieję na awans z pierwszego miejsca lub zajęcie drugiej lokaty, premiowanej grą w barażach o IV ligę. Prowadzenie w sobotnim starciu gospodarzom zapewnił Karol Kamionowski w 29. minucie gry. Trzy minuty później ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik meczu, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Chwilę później Korona miała drugą okazję, aby strzelić gola z jedenastu metrów. Tym razem skuteczny był Piotr Kamionowski i do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. Po zmianie stron Korona stworzyła kilka sytuacji strzeleckich, a jedną z nich w 74. minucie meczu wykorzystał Karol Kamionowski podwyższając prowadzenie na 3:0.

Piłkarze Boruty walczyli do samego końca i w 80. minucie meczu strzelili honorowego gola po strzale Mariusza Kołakowskiego. Ostatecznie podopieczni trenera Łukasza Załęskiego po niezłym meczu odnieśli zwycięstwo za trzy punkty. W kolejnym meczu rywalem żółto-niebiescy w walce o punkty będzie Iskra Krasne.

Korona Ostrołęka - Boruta Kuczbork 3:1 (2:0)
Bramki: K. Kamionowski 29. 74., P. Kamionowski 33.(k) - Kołakowski 80.

Korona: Szczechowiak - K. Kamionowski, Karczewski, Jastrzębski, Głażewski - Staszczuk (46. Parzych), P. Kamionowski, Waś (60. Majewski), Lelujka (80. Drężewski), Dzbeński - Nosek (46. Dąbrowski)

Spotkanie 25. kolejki ligi okręgowej: Korona Ostrołęka - Boruta Kuczbork (16.05.2015)