Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Unihokeiści z Pisk zagrają o medale na Mazowszu

Drużyna SP Piski okazała się najlepsza w rywalizacji międzypowiatowej w unihokeju i wywalczyła awans do finałów wojewódzkich. Dla podopiecznych trenera Grzegorza Tokarzewskiego to kolejny sukces. Wcześniej młodzi sportowcy wygrali finały powiatowe.

Młodzi unihokeiści wygrali pewnie eliminacje powiatowe. Teraz w starciu z najlepszymi zespołami również zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W turnieju pokonali zespoły z Lucynowa 5:0, Bogatego 4:1, Ostrołęki (SP 1) 2:0 i Szelkowa 3:2.
- Najwięcej problemów sprawił nam zespół z Szelkowa i to właśnie zawodnicy z powiatu makowskiego byli fawrytami całej imprezy - podkreśla trener drużyny SP Piski Grzegorz Tokarzewski.

Zawody w sali sportowej gimnazjum w Czerwinie stały na dobrym poziomie, a młodzi sportowcy i ich trener już planują finałową rywalizację. Turniej z udziałem najlepszych zespołów z Mazowsza zostanie rozegrany w dniach 23-24 maja w Radomiu.
- Ciężko pracujemy na dobry wynik i mam nadzieję, że uda nam się wywalczyć dobre miejsce - podkreśla trener Grzegorz Tokarzewski. - Rozpoczęliśmy już bezpośrednie przygotowania do finałowego turnieju. Trenujemy u siebie w szkole w Piskach, ale przyjeżdżamy również raz w tygodniu na zajęcia do sali sportowej w Czerwinie, gdzie mamy cały niezbędny sprzęt do treningu wraz z bandami.

Trzy sezony temu z chłopcami z Pisk awans do turnieju finałowego mistrzostw Mazowsza wywalczył również Radosław Grabowski. Wówczas unihokeiści z naszego powiatu wywalczyli szóste miejsce. Liczymy, że i obecny zespół pokusi się o dobry wynik.

Klasyfikacja końcowa finałów międzypowiatowych w Czerwinie: 1. SP Piski (powiat ostrołęcki), 2. SP Szelków (powiat makowski), 3. SP Lucynów (powiat wyszkowski), 4. SP 1 Ostrołęka (powiat ostrołęcki), 5. SP Bogate (powiat przasnyski). SP Brok (powiat ostrowski) nie dojechał na zawody.

Zwycięski zespół unihokeja z Ostrołęki wystąpił w składzie: Adam Tyszka, Grzegorz Głażewski, Sebastian Olszewski, Piotr Podbielski, Michał Wiśniewski, Przemysław Wysoczarski, Daniel Jastrzębski, Kamil Olszewski, Norbert Mierzejewski i Dominik Trzaska.