Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Korona rozbita przez Mławiankę (zdjęcia, wideo)

Piłkarze ostrołęckiej Korony z pewnością nie tak wyobrażali sobie kolejny sprawdzian w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Podopieczni trenerów Michała Robaszkiewicza i Andrzeja Łyzińskiego ulegli Mławiance Mława aż 0:5.

Fatalna w wykonaniu żółto-niebieskich była pierwsza połowa spotkania, w której goście prowadzeni przez trenera Pawła Taranowskiego popisali się świetną skutecznością w ataku. Umożliwiła to słaba postawa defensorów ostrołęckiej Korony, którzy byli autorami dwóch rzutów karnych.

W drugim 45 minutach gospodarze zaprezentowali nieco lepszy futbol, ale mimo to stracili jeszcze jedną bramkę i ostatecznie przegrali 0:5. W wynik ciężko było uwierzyć nawet szkoleniowcom ostrołęckiego klubu i wytłumaczyć taką grę zespołu.
- Nie jesteśmy na tyle słabi, żeby tak przegrać - mówi po spotkaniu trener Andrzej Łyziński. - Mieliśmy słabszy dzień i dlatego nasza gra tak wyglądała w pierwszej połowie.

Do rozegrania piłkarzom ostrołęckiej Korony pozostało jeszcze jedno spotkanie sparingowe. W sobotę, 7 marca rywalem żółto-niebieskich będzie Podlasie Sokołów Podlaski. Spotkanie zostało zaplanowane na godz. 16.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Witosa.

Korona Ostrołęka - Mławianka Mława 0:5 (0:4)
Korona:
Szczechowiak - Głażewski, Karczewski, Jastrzębski, K. Kamionowski, Kisiel, Staszczuk, Waś, Dzbeński, Majewski, Nosek (30. P. Kamionowski) oraz po przerwie zagrali: Łyziński, Dąbrowski, Parzych, Borkowski, Augustyniak.

Spotkanie sparingowe: OTS Korona Ostrołęka - Mławianka Mława (28.02.2015)