Środa, 1 maja 2024 r., imieniny Józefa, Jeremiego, Lubomira

Kolarze KK24h z kolejnymi sukcesami (zdjęcia)

Kolejne starty z sukcesami zapisali na swoim koncie kolarze z Klubu Kolarskiego 24h. Tym razem grupa rowerzystów wygrała się do Augustowa i Nowego Dworu Mazowieckiego. W zawodach nie zabrakło emocji, wymagających tras i podium dla naszego klubu.

Kilkudniowe opady deszczu zakończyły się tuż przed niedzielnymi zawodami MTB. Tego dnia rozegrał się kolejny etap cyklu Maratony Kresowe - Augustów - "W królewskim mieście.

Do Augustowa na wyścig w barwach "Klubu Kolarskiego 24h" wybrali się tym razem: Piotr Bagiński, Bartosz Jechanowski, Wiesław Kamiński, Maria Kamińska, Piotr Nabiałek, Wiesław Podeszwa, Krzysztof Serafiński, Edyta Graczyk oraz klubowy fotograf - Jacek Czaplicki.

Trasa wyścigu była bardzo szybka i wymagała tylko dobrej "pary" w nogach. Na dłuższym dystansie 60-ciu km ścigali się "zawodowcy" czyli tzw. ekipa Wieśków. Trasa nie była zbyt wymagająca oprócz dystansu, który w szybkim tempie trzeba było pokonywać razem z byłymi zawodowymi kolarzami. Wiesław Kamiński oraz Wiesław Podeszwa poradzili sobie znakomicie z dystansem czasem i rywalami.

Wiesław Kamiński zajął 16 miejsce w kategorii open oraz drugie miejsce w kat. Super Master, ulegając tylko byłemu "zawodowcowi" Dariuszowi Zakrzewskiemu. Wiesław Podeszwa dotarł na metę na 30 pozycji w kat. open oraz piąty czas w kat. Super Master.

Bardzo dobrze na dystansie 26 km spisali się: Piotr Bagiński zajmując czwarte miejsce w kat. open oraz trzecie miejsce w kategorii Junior, Krzysztof Serafiński zajmując siódme miejsce w kat. open oraz drugie miejsce w kat. Elita Plus oraz Bartek Jechanowski, który finiszował na dwunastym miejscu w kat. open i zajmując nielubiane czwarte miejsce w kat. Junior.

Na tym samym dystansie Marysia Kamińska (Nowosiedliny) przegrała na finiszu miejsce na podium, ale czwarta pozycja wśród młodszych o ponad 10 lat rywalek zasługuje również na uznanie.

Tego samego dnia do Nowego Dworu Mazowieckiego na równie szybką wyścigową trasę po wertepach i korzeniach pojechali: Kacper Szabłowski i Grzegorz Ziemak. W Nowym Dworze Mazowieckim odbył kolejny etap cyklu Merida Mazovia MTB Marathon.

Na dystansie 9 km czyli "Hobby" Kacper Szabłowski przegrał na finiszu z bardziej doświadczonymi zawodnikami, ale najniższe miejsce na podium wywalczył w klasyfikacji open oraz kat. HM3.

Kolarze KK24h w Augustowie i Nowym Dworze Mazowieckim (wrzesień 2013)