Wtorek, 21 maja 2024 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Trójka drugą rundę rozpoczęła od zwycięstwa

Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki w wyjazdowym meczu pokonali Kasztelana Sierpc 35:33 i zrehabilitowali się za nieudane spotkanie z pierwszej rundy, kiedy to przed własną publicznością zaledwie zremisowali z beniaminkiem rozgrywek II ligi. Podopieczni trenera Waldemara Salisa tym razem pokazali, że są zespołem lepszym.

Wyrównany był jedynie początek spotkania, w którym gra toczyła się bramka za bramkę. Od jedenastej minuty meczu to Trójka przejęła inicjatywę i schodziła do szatni na przerwę prowadząc 16:13. Po zmianie stron nasi szczypiorniści zdobyli jeszcze kolejne trzy bramki przewagi, ale w końcówce meczu osłabli, co szybko wykorzystali gospodarze.

Przez kwadrans meczu odrobili pięć bramek i na trzy minuty przed końcem spotkania było 33:34. Wówczas w sytuacji sam na sam świetnie zachował się nasz bramkarz Michał Pyskło, nie dał się pokonać i po kontrze to Trójka zdobyła bramkę, ostateczenie odnosząc pewne zwycięstwo 35:33.

MKS Kasztelan Sierpc - UMKS Trójka Ostrołęka 33:35 (13:16)
Trójka: Kozłowski, Pyskło - Wiśniewski 0, Obidziński 4, Żebrowski 6, Ziemczyk 6, Kraszewski 5, Ścibek 2, M. Kiwak 0, Niećko 12, Kolanowski 0, Zieliński 0, Gawkowski 0.