Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Piątka wypływała 33 medale! Aż 20 złotych!

W minioną sobotę zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyli V Otwartych Mistrzostwach Północnego Mazowsza w pływaniu pod patronatem burmistrza Mławy Sławomira Kowalewskiego. Zawody odbyły się na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie. Nasi spisali się znakomicie!

W zawodach udział wzięło ponad 430 zawodniczek i zawodników z 25 klubów pływackich, w tym 18-osobowa grupa zawodników z UKS Piątki: Zuzanna Zecer, Wiktoria Tupacz, Natalia Skórzewska, Hanna Wawrzyńska, Łucja Tomczak, Helena Żerańska, Alicja Bieluch, Lena Łozińska, Adrianna Gutowski, Oliwia Walczak, Maria Rycak, Antoni Golan, Marcel Łoziński, Piotr Kaczkowski, Kamil Biedrzycki, Mikołaj Peczyński, Aleksander Kalinowski oraz Antoni Opęchowski.

Zuzia zdobyła cztery złote medale na 50 m stylem dowolnym z czasem 30,61 s (rekord życiowy), na 50 m stylem motylkowym z czasem 30,99 s (rekord życiowy) na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:15,94 s na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:11,69 s oraz srebrny medal na 50 m stylem klasycznym z czasem 40,57 s (rekord życiowy) W klasyfikacji końcowej rocznika 2012 Zuzia zdobywając w trzech startach 1334 punkty została najlepszą zawodniczką.

Hania zdobyła cztery złote medale na: 50 m stylem dowolnym z czasem 34,95 s (rekord życiowy), na 50 m stylem grzbietowym z czasem 40,32 s, na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:19,63 s, na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:27,48 s oraz srebrno na 50 m stylem klasycznym z czasem 48,14 s (rekord życiowy). W klasyfikacji końcowej rocznika 2013 Hania zdobywając w trzech startach 780 punktów została najlepszą zawodniczką.

Łucja zdobyła złoty medal na 50 m stylem klasycznym z czasem 47,14 s (rekord życiowy) oraz dwa srebra na 50 m stylem dowolnym z czasem 35,65 s i na 50 m stylem grzbietowym z czasem 42,90 s (rekord życiowy). W klasyfikacji końcowej rocznika 2014 Łucja zdobywając w trzech startach 686 punktów wywalczyła drugą lokatę.

Hela zdobyła dwa srebrna na: 50 m stylem motylkowym z czasem 42,95 s i na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:33,68 s oraz brąz na 50 m stylem grzbietowym z czasem 43,79 s. Natalka wywalczyła srebro na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:25,15 s oraz brąz na 50 m stylem klasycznym z czasem 38,82 s (rekord życiowy).

Antek Golan zdobył cztery złote medale na: 50 m stylem klasycznym z czasem 41,46 s (rekord życiowy), na 50 m stylem motylkowym z czasem 34,25 s na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:22,77 s oraz na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:19,71 s. W klasyfikacji końcowej rocznika 2012 Antek zdobywając 689 punktów został najlepszym zawodnikiem zmagań.

Marcel wywalczył trzy złota na: 50 m stylem klasycznym z czasem 50,63 s (rekord życiowy), na 50 m stylem dowolnym z czasem 36,20 s oraz na 50 m stylem motylkowym z czasem 41,39 s. W klasyfikacji końcowej rocznika 2014 Marcel zdobywając 436 punkty został najlepszym zawodnikiem rywalizacji.

Mikołaj sięgnął po dwa złote medale na: 25 m stylem dowolnym z czasem 21,60 s i na 25 m stylem klasycznym z czasem 29,96 s oraz srebrny medal na 25 m stylem grzbietowym z czasem 24,80(rekord życiowy)W klasyfikacji końcowej rocznika 2016 Mikołaj zdobywając 145 punktów w dwóch najlepszych startach zostaje najlepszym zawodnikiem.

Piotrek wywalczył brąz na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:18,31 s. Olek zdobył brąz na 25 m stylem dowolnym z czasem 19,18 s. (rekord życiowy).

Sztafeta 4 x 50 m stylem dowolny mix do 12 lat zajęła pierwsze miejsce w składzie: Antoni Golan, Hanna Wawrzyńska, Marcel Łoziński, Zuzanna Zecer.
Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym mix do lat 10 była druga w składzie: Aleksander Kalinowski, Helena Żerańska, Antoni Opęchowski, Łucja Tomczak.
Sztafeta 4x50 m stylem zmiennym mix do lat 12 sięgnęła po złoto w składzie: Antoni Golan, Hanna Wawrzyńska, Zuzanna Zecer, Marcel Łoziński.

Nasza ekipa zdobywając 33 medale, w tym aż 20 złotych uplasowała się w klasyfikacji medalowej na pierwszym miejscu! Na 25 ekip pływackich jest to najlepszy wynik pływaków naszego klubu od 2009 roku.

- Dziękujemy bardzo za super imprezę z wieloma nagrodami, emocjami do końca i mamy nadzieje, że zobaczymy się na kolejnych już VI Mistrzostwach Północnego Mazowsza - mówi Andrzej Pyskło, przedstawiciel Piątki.