Niedziela, 28 kwietnia 2024 r., imieniny Pawła, Walerii, Ludwika

12 medali Piątki w Łomży

21 października zawodnicy i zawodniczki Piątki Ostrołęka uczestniczyli w I Ogólnopolskich Jesiennych Zawodach pod patronatem prezydenta Łomży, w których na obiekcie Parku Wodnego zgromadziło się ponad 300 zawodniczek i zawodników z 20 klubów pływackich.

Nasi reprezentanci popłynęli w składzie: Wiktoria Tupacz, Natalia Skórzewska, Zuzanna Zecer, Hanna Wawrzyńska, Helena Żerańska, Maria Rycak, Alicja Bieluch, Antonina Szczubełek, Lena Łozińska, Łucja Tomczak, Adrianna Gutowska, Izabela Piotrak, Anna Kalicińska, Antoni Golan, Marcel Łoziński, Aleksander Kalinowski, Mikołaj Mroczkowski oraz Wojciech Rudajcio.

Zuzia zdobyła dwa medale złote na 50 m stylem dowolnym z czasem 32,30 s (rekord życiowy) oraz na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:21,02 s (rekord życiowy). W klasyfikacji końcowej rocznika 2012 Zuzia zajęła pierwsze miejsce.

Marcel zdobył złoty medal na 50 m stylem dowolnym z czasem 36,91 s (rekord życiowy) oraz na 50 m stylem grzbietowym po błędzie przy nawrocie otrzymał dyskwalifikację i tym samym stracił złoty medal.

Antek zdobył złoty medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 39,25 s (rekord życiowy) oraz czwarte miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 33,80 s. Olek wywalczył złoty medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 54,46 s oraz szóste miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 52,24 s.

Marysia zgarnęła dwa srebrne medale na 50 m stylem dowolnym z czasem 49,27 s oraz na 50 m stylem grzbietowym z czasem 1:00,79 s. Hela zdobyła srebro na 50 m stylem dowolnym z czasem 39,91 s (rekord życiowy) oraz brąz na 50 m stylem grzbietowym z czasem 47,13 s.

Hania wywalczyła dwa brązowe medale na 50 m stylem dowolnym z czasem 37,67 s (rekord życiowy) oraz na 50 m stylem grzbietowym z czasem 45,46 s.W klasyfikacji końcowej rocznika 2013 Hania zajęła pierwsze miejsce. Tosia zdobyła brązowy medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 40,629 s (rekord życiowy) oraz jedenaste miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:23,06 s.

- Kolejny start naszych zawodników można zaliczyć do udanych i bardzo się cieszymy, że najmłodsi zawodnicy Piątki Ostrołęka: Hela, Hania, Marysia, Marcel, Olek idą w ślady swoich starszych koleżanek i kolegów, powiększając klubową kolekcję medali. Dziękujemy klubowi Butterfly Łomża, że mogliśmy uczestniczyć w pierwszych zawodach pływackich organizowanych przez klub z Łomży i bardzo mocno trzymamy kciuki za kolejną fajną imprezę - mówi Andrzej Pyskło, szkoleniowiec naszych nadziei pływackich.