Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Korona bez punktów w Łomiankach (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Korony Ostrołęka tym razem nie wywalczyli punktów do tabeli IV ligi mazowieckiej w grupie północnej. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego w wyjazdowym meczu 2 kolejki ulegli KS Łomianki 0:2 mimo gry w drugiej połowie z przewagą jednego zawodnika.

W pierwszej połowie konfrontacji na stadionie przy ulicy Fabrycznej kibice byli świadkami ciekawego widowiska, w którym nie obejrzeli jednak bramek. Najlepsze sytuacje strzeleckie dla ostrołęckiej Korony mieli Paweł Kowalkowski, Przemysław Olesiński, Maciej Staszczuk i Dominik Dzwonkowski. Gospodarze przez pierwsze 45 minut nie oddali celnego strzału na bramkę strzeżoną przez Andrzeja Łyzińskiego.

W drugiej połowie spotkania gospodarze już po pięciu minutach stracili jednego zawodnika. Czerwoną kartką za uderzenie bramkarza Korony ukarany został Daniel Ziąbski. Mimo gry w przewadze w 63 minucie spotkania drużyna z Łomianek zdobyła pierwszego gola za sprawą Denisa Kotuli.

W 72 minucie meczu gospodarze zdobyli drugiego gola po wykorzystaniu rzutu karnego przez Karola Szeligę. W kolejnych minutach meczu piłkarze Korony Ostrołęka szukali okazji do zdobycia gola, jednak nie potrafili oddać celnego strzału do bramki rywala. W efekcie podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego nie dopisali kolejnych punktów do swojego dorobku. Poprzednie spotkanie z Ożarowianką zostało bowiem zweryfikowane na walkower na korzyść Korony.

Kolejny mecz piłkarze ostrołęckiej Korony rozegrają w sobotę, 26 sierpnia. Rywalem w spotkaniu rozegranym na stadionie przy ulicy Witosa będzie Mławianka Mława. Początek konfrontacji został zaplanowany na godz. 17.00.

KS Łomianki - Korona Ostrołęka 2:0 (0:0)

Bramki: Kotula 63., Szeliga 71.(k)

Czerwona kartka: 50. Ziąbski (KS Łomianki)

Korona: Łyziński - Kowalczyk, Cychol (60. Skarzyński), D. Jastrzębski, Skorupka - K. Jastrzębski (76. Nosek), Strzeżysz - Dzwonkowski (69. Gąska), Kowalkowski, Staszczuk (71. Muchin) - Olesiński (67. Laska)

Spotkanie 2 kolejki IV ligi mazowieckiej: KS Łomianki - Korona Ostrołęka (19.08.2017)