« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 23 lipca 2017 r., imieniny Bogny, Sławosza, Żelisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żebrowska bez awansu do finału MME w Bydgoszczy

Magdalena Żebrowska uzyskała dobry wynik 6.19 m w eliminacjach do konkursu Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy, ale nie wystarczyło to do awansu do finału. Wychowanka OKLA Ostrołęka nie zdołała wypełnić minimum i uplasowała się na piętnastej lokacie.


Do rywalizacji przystąpiło 26 zawodniczek w konkurencji skoku w dal, w tym trzy Polski. Magdalena Żebrowska reprezentująca obecnie KS Podlasie Białystok uzyskała z grona Biało-czerwonych najlepszy wynik 6.19 m. Izabela Włodarska zanotowała 6.15 m, a Natalia Chacińska 6.01. To bardzo dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski Seniorów, które zostaną przeprowadzony już w następny weekend.

 

Najlepsza w eliminacjach do konkursu głównego była Ukrainka Maryna Bekh z wynikiem 6.63 m, przed Niemką Anną Buhler - 6.45 m i Francuzką Yanis David - 6.45 m. Do finału awansowało trzynaście zawodniczek.
- Czterech centymetrów zabrakło do awansu do finału Młodzieżowych Mistrzostw Europy - stwierdza Magdalena Żebrowska. - To naprawdę mało i szkoda, bo ostatni skok oddałam kilkanaście centymetrów przed plasteliną. Nie zrażam się niepowodzeniem, bo to mój debiut w Mistrzostwach Europy i wiem, że w przyszłości mogę wykorzystać mój zapas i osiągnąć znacznie lepszy wynik.Teraz Magdalena Żebrowska ma kilka dni na przygotowania do Mistrzostw Polski Seniorów, które już w najbliższy weekend 21-23 lipca odbędą się w Białymstoku. Celem zawodniczki z Lelisa jest walka o wywalczenie miejsca na podium.

Odsłon: 2433
Komentarzy: 0
08:41, 16.07.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Medalowe lokaty lekkoatletów Siódemki w Płocku

Medalowe lokaty lekkoatletów Siódemki w Płocku

Kolejne bardzo dobre wyniki na swoim koncie zapisali reprezentanci UKS Siódemka Ostrołęka. Tym razem podopieczni trenerów Marka Mierzejewskiego i Dariusza Dąbrowskiego startowali w mityngu w Płocku, gdzie wywalczyli miejsca na podium rywalizacji.

Suchecka ze srebrem w Mistrzostwach Polski

Suchecka ze srebrem w Mistrzostwach Polski

Bardzo udanie zaprezentowała się w ostatnich Mistrzostwach Polski Juniorów U-20 Kornelia Suchecka, która w konkursie trójskoku wywalczyła srebrny medal. Podczas zawodów w Toruniu zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka w najlepszej próbie uzyskała 12.48 m.

Żebrowska powalczy w Mistrzostwach Europy

Żebrowska powalczy w Mistrzostwach Europy

Magdalena Żebrowska już w najbliższy weekend stanie przed szansą walki o medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Bydgoszczy. Wychowanka OKLA Ostrołęka jest dobrej myśli i chce powalczyć o jak najlepszy wynik w najważniejszej imprezie w karierze.

Pyskło ze srebrem, brąz dla Żerańskiej

Pyskło ze srebrem, brąz dla Żerańskiej

Dwa medale wywalczyli reprezentanci UKS Clan Ostrołęka w Mistrzostwach Mazowsza, które odbyły się na stadionie AWF w Warszawie. W skoku wzwyż srebrny medal wywalczyła ostrołęczanka Natalia Pyskło, a brązowy medal Anna Żerańska z Przytuł Starych.

Lekkoatletyczni weterani z medalami w Krakowie

Lekkoatletyczni weterani z medalami w Krakowie

Bardzo udanie zaprezentowali się reprezentanci Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego w XXVII Mistrzostwach Polski Weteranów i VI Mistrzostwach Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce. Z zawodów czwórka zawodników powróciła z sześcioma medalami. Kto wypadł najlepiej?

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama


Karting

Najnowsze wideo