Trzy medale OKLA w warszawskim sprawdzianie

Trzy medale wywalczyli reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w Warszawie. Na podium stanęli Damian Niedźwiecki, Patryk Niedźwiecki i Klaudia Borkowska.

Złoty medal wywalczył Damian Niedźwiecki (rocznik 2000) w rzucie dyskiem 1.5 kg z wynikiem 47.70 m będącym nowym rekordem życiowym. Trzecie miejsce zajął z kolei Patryk Niedźwiecki (rocznik 2001) w pchnięciu kulą 5 kg z wynikiem 14.29 m. Trzecie miejsce zajęła z kolei Klaudia Borkowska (rocznik 1998) w biegu na 400 m - 60.09 s.

Przed reprezentantami Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki już w najbliższych tygodniach seria niezwykle ważnych startów w imprezach rangi Mistrzostw Polski. W dniach 7-9 lipca w Toruniu będą miały miejsce Mistrzostwa Polski U-20.

W sobotę, 29 lipca ostrołęczanie zaliczą ostatni sprawdzian przez Ogólnopolską Olimpiada Młodzieży, który zaplanowano w Warszawie. Docelowa impreza w Radomiu będzie miał miejsce w dniach 4-6 sierpnia. Następnie lekkoatletów OKLA czekają letnie obozy i przygotowania do ostatniej części sezonu letniego.

Na początku września będzie miała miejsce Warszawska Liga Lekkoatletyczna i Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16. W Ostrołęce na stadionie przy ulicy Witosa zostanie z kolei przeprowadzony Mityng Młodzików, a imprezą kończącą sezon będą Mistrzostwa Polski U16 2017 w Białej Podlaskiej i biegi przełajowe.