Medalowa seria WOPR-OS w Żyrardowie (zdjęcia)

Reprezentacja WOPR-OS prowadzona przez trenera Dariusza Małkowskiego bardzo udanie zaprezentowała się w Mistrzostwach Mazowsza w Żyrardowie. Ratownicy wodni przywieźli z zawodów aż 23 medale, w tym dziesięć złotych, osiem srebrnych i pięć brązowych.

Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka do zawodów przystąpiła w składzie: Karolina Kaczyńska, Kinga Olender, Ania Mierzejewska, Natalia Nowicka, Karolina Cholewińska, Hubert Nakielski, Kamil Bojarski, Jakub Sznyter, Mateusz Kochański, Igor Trykoszko, Maciej Jarka i Damian Skórzewski.

- Dla Kingi Olender, Mateusza Kochańskiego, Damiana Skórzewskiego i Maciej Jarki były to pierwsze zawody w karierze - zaznacza prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski.

Karolina Kaczyńska w kategorii junior młodszy zdobyła trzy srebrne medale (100 m holowanie manekina w płetwach, 100 m kombinowane, 100 m z pasem ratowniczym) oraz jeden brązowy (50 m holowanie manekina). Kinga Olender zdobyła trzy srebrne medale w kategorii junior na następujących dystansach: 50 m holowanie manekina, 100 m holowanie manekina w płetwach, 100 m z pasem ratowniczym.

Anna Mierzejewska zdobyła srebrny medal (100 m ratownik) oraz trzy brązowe (100 m holowanie manekina w płetwach, 100 m kombinowane, 50 m holowanie manekina). Natalia Nowicka w konkurencji 50 m holowanie manekina zajęła trzecie miejsce a na 100 m w płetwach i na 100 m z pasem uplasowała się na czwartym miejscu. Karolina Cholewińska zajmowała odpowiednio: czwarte miejsce na 50 holowanie manekina i piąte miejsce na 100 m holowanie manekina w płetwach.

W gronie mężczyzn w kategorii młodzik trzy złote medale zdobył Kamil Bojarski (50 holowanie manekina, 100 w płetwach i 100 z pasem). W kategorii junior młodszy Jakub Sznyter zdobył trzy złote medale: 50 m holowanie manekina, 100 holowanie manekina w płetwach, 100 z pasem ratowniczym. Hubert Nakielski będący jednym z najlepszych zawodników w Polsce i przygotowujący się do najważniejszego startu w tym roku czyli The World Games okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając cztery tytuły mistrza Mazowsza.

W swoich debiutanckich startach w sportowym ratownictwie wodnym z bardzo dobrej strony zaprezentowali się: brązowy medalista na 100 m ratownik Damian Skórzewski, czwarty zawodnik na 100 m holowanie manekina Igor Trykoszko i czwarty zawodnik 100 m ratownik Maciej Jarka.

- Dla najmłodszych zawodników i dla tych początkujących start w Mistrzostwach Mazowsza to przede wszystkim okazja zdobycia doświadczenia startowego, którego nie zastąpi żaden trening podkreśla trener młodych ratowników Dariusz Małkowski. - Dla takich zawodników jak Hubert Nakielski, Karolina Kaczyńska, Kamil Bojarski to ostatni sprawdzian przed Letnimi Mistrzostwami Polski. Oczywiście tytuły mistrzów Mazowsza bardzo cieszą, jednak te zawody potraktowałem tylko jako sprawdzian formy moich zawodników. Mistrzostwa pokazały, ze przygotowania do Mistrzostw Polski idą w dobrym kierunku, chociaż czeka nas jeszcze trochę pracy. Jestem bardzo zadowolony z postawy debiutujących zawodników, którzy pokazali charyzmę i serce do rywalizacji.

Medale WOPR-OS w Mistrzostwach Mazowsza w Żyrardowie (20.05.2017)

Odsłon: 16073