Dobre wyniki Kornelii Sucheckiej i Martyny Budziłek

Reprezentantka UKS Siódemka Ostrołęka Kornelia Suchecka zapisała na swoim koncie bardzo dobry występ w III Memoriale Zygmunta Szelesta rozegranym na stadionie AWF w Warszawie. Podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego zajęła dziewiątą lokatę w skoku w dal.

Juniorka Kornelia Suchecka specjalizuje się w trójskoku, ale na starcie sezonu osiąga dobre wyniki w skoku w dal. Tym razem osiągnęła wynik 5.36 m. Kilka dni wcześniej podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego zwyciężyła w Mistrzostwach Ostrołęki w kategorii juniorek osiągając w konkursie skoku w dal wynik 5.18 m.

W Bielsku Białej Martyna Budziłek rywalizowała w Mistrzostwach Polski U-23 w biegu na 10 000 m. Wychowanka trenera Dariusza Dąbrowskiego zajęła ósme miejsce uzyskując czas 37:44,73 s, Tym samym wypełniła normę na pierwszą klasę sportową. Martyna Budziłek obecnie studiuje w Olsztynie i reprezentuje miejscowy AZS UWM.

Wcześniej lekkoatleci UKS Siódemka z powodzeniem rywalizowali także na stadionie KS Orzeł w Warszawie w Światowym Dniu Lekkoatletyki. W zawodach najlepiej wypadł junior Daniel Gadomski, który po porywającym finiszu wygrał bieg na 800 m z bardzo dobrym zbliżonym do rekordu życiowego czasem - 1:54.82 s.

Na drugim miejscu z czasem 51,21 s została sklasyfikowana sztafeta dziewcząt 4x100 m, które biegały w składzie: Aleksandra Szczęsna (2001), Marta Łada (2000), Victoria Ejzemberg (2000) i Kornelia Suchecka (1998). Drugi w biegu na 3000 m był także Adam Piątkowski (2000) z czasem 9:18.94 s. Trzecie miejsce w skoku wzwyż wywalczyła Paula Wójtowicz (2002).

W czołówce swoich konkurencji znaleźli się także: Kornelia Suchecka (1998) na piątym miejscu w biegu na 100 m - 13.08 s (w eliminacjach 12.98 s - rekord życiowy) i Aleksandra Ciechowicz (2000) - piąte miejsce w skoku wzwyż - 130 cm. To wynik wyrównujący dotychczasowy rekord życiowy.

Zawody rozgrywane na stadionie KS Orzeł były jednocześnie eliminacją do Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów U-20.

Odsłon: 10380