« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 22 sierpnia 2017 r., imieniny Cezarego, Zygfryda, Marii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mistrzostwa pełne dobrych wyników (zdjęcia, wideo)

Lekkoatletyka w naszym mieście i powiecie ostrołęckim ma się dobrze. W Otwartych Mistrzostwach Miasta Juniorów i Juniorów Młodszych udział wzięło ponad czterysta zawodniczek i zawodników, którzy ustanowili wiele rekordów życiowych i uzyskali wartościowe wyniki.


Rywalizacja została przeprowadzona w konkurencjach dla kobiet: 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 4x100 m, skok w dal, skok w wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem i rzut oszczepem. W tych samych konkurencjach zmierzyli się również mężczyźni, jednak zamiast na 800 m rywalizowali na 1500 m.

 

Organizatorzy podzielili wszystkich uczestników na trzy grupy: skoków, rzutów i biegów, w których wyłonili najlepszych zawodników. W skoku w dal najlepsi okazali się reprezentanci UKS Siódemka Ostrołęka prowadzeni przez trenera Marka Mierzejewskiego - Kornelia Suchecka - 5.18 m i Wiktor Marciniak 6.23 m.

 

W konkurencjach rzutowych nie mieli sobie równych reprezentanci OKLA pod wodzą trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów. W pchnięciu kulą świetny wynik uzyskał Damian Niedźwiecki - 17.32 m, a w dysku Magdalena Olszewska zanotowała wynik 38.93 m.

 

W biegach najlepsi okazali się sprinterzy z UKS Siódemka Ostrołęka prowadzeni przez trenera Dariusza Dąbrowskiego. Na 100 m Marta Łada uzyskała wynik 13.61 s, z kolei na 200 m Daniel Gadomski uzyskał 25.30 s. Pełne wyniki zawodów dostępne w komunikacie zawodów w załączniku.

 

W zawodach medalistów dekorowali radni miasta Ostrołęki Maciej Kleczkowski i Grzegorz Milewski, prezes zarządu KONKRET marketpozyczkowy.pl Marcin Śpiewak oraz utytułowany lekkoatleta z powiatu ostrołęckiego Przemysław Dąbrowski. Patronat honorowy nad imprezą objął przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski. Organizatorem imprezy był Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki przy współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym.

 

Sponsorzy: Urząd Miasta Ostrołęki, Starostwo Powiatu Ostrołęckiego, Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB, Piekarnia Kurpiowska Serafin, KONKRET martketpozyczkowy.pl, Pizzeria Da Grasso, Siłownia Forma5 Club, radny miasta Ostrołęki Grzegorz Milewski, Radny Miasta Ostrołęki Maciej Kleczkowski, Last Minute Service, Telewizja Kablowa Esprit, Patronat medialny: Moja-Ostroleka.pl.


Esprit

Zobacz zdjęcia:

Mistrzostwa Ostrołęki w Lekkiej Atletyce Juniorów i Juniorów Młodszych (18.05.2017)

 

Odsłon: 6141
Komentarzy: 1
08:58, 19.05.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Lekkoatleci OKLA walczyli w finałach OOM

Lekkoatleci OKLA walczyli w finałach OOM

Piątka reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki rywalizował w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się na stadionie AWF Warszawa. W zawodach rangi Mistrzostw Polski nie zabrakło dobrych wyników, ale nie wystarczyły one do medali.

Setki biegaczy walczyły w przełaju (zdjęcia, wideo)

Setki biegaczy walczyły w przełaju (zdjęcia, wideo)

Setki biegaczy z całego regionu skorzystały z zaproszenia stowarzyszenia Arkadia i wzięły udział w Crossie na Ostrej Łące. Na najbardziej prestiżowym dystansie 15 km zwyciężali Przemysław Dąbrowski z Agro-Metal Ostrołęka i Magdalena Piątak z UKS Clan Ostrołęka.

Lekkoatleci OKLA wyróżnieni przez władze miasta

Lekkoatleci OKLA wyróżnieni przez władze miasta

Magdalena Żebrowska, Magdalena Olszewska i Fabian Czajkowski to trójka reprezentantów OKLA Ostrołęka, która została wyróżniona i nagrodzona przez władze miasta. Młodzi lekkoatleci zapisali na swoim koncie wartościowe wyniki, zdobywając medale Mistrzostw Polski.

Ostatnie sprawdziany UKS Siódemka przed OOM

Ostatnie sprawdziany UKS Siódemka przed OOM

Lekkoatleci UKS Siódemka Ostrołęka mają za sobą ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się dużymi krokami Mistrzostwami Polski Juniorów U-18. Podopieczni trenerów Marka Mierzejewskiego i Dariusza Dąbrowskiego zanotowali sprawdzian w stolicy.

Wartościowe wyniki lekkoatletów OKLA w stolicy

Wartościowe wyniki lekkoatletów OKLA w stolicy

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki po dwutygodniowym obozie w Olecku zanotowali udany występ w zawodach kontrolnych w Warszawie. W zawodach wystąpili podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego.

» Wasze komentarze

Wielebny @ 22:19, 19.05.2017r. IP: *

Jako dziecko biegałem po żużlu. Dzieckiem już dawno nie jestem a żużel wciąż tam jest. :(

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama


Karting

Najnowsze wideo