« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 24 maja 2017 r., imieniny Joanny, Marii, Zuzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mistrzostwa pełne dobrych wyników (zdjęcia, wideo)

Lekkoatletyka w naszym mieście i powiecie ostrołęckim ma się dobrze. W Otwartych Mistrzostwach Miasta Juniorów i Juniorów Młodszych udział wzięło ponad czterysta zawodniczek i zawodników, którzy ustanowili wiele rekordów życiowych i uzyskali wartościowe wyniki.


Rywalizacja została przeprowadzona w konkurencjach dla kobiet: 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 4x100 m, skok w dal, skok w wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem i rzut oszczepem. W tych samych konkurencjach zmierzyli się również mężczyźni, jednak zamiast na 800 m rywalizowali na 1500 m.

 

Organizatorzy podzielili wszystkich uczestników na trzy grupy: skoków, rzutów i biegów, w których wyłonili najlepszych zawodników. W skoku w dal najlepsi okazali się reprezentanci UKS Siódemka Ostrołęka prowadzeni przez trenera Marka Mierzejewskiego - Kornelia Suchecka - 5.18 m i Wiktor Marciniak 6.23 m.

 

W konkurencjach rzutowych nie mieli sobie równych reprezentanci OKLA pod wodzą trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów. W pchnięciu kulą świetny wynik uzyskał Damian Niedźwiecki - 17.32 m, a w dysku Magdalena Olszewska zanotowała wynik 38.93 m.

 

W biegach najlepsi okazali się sprinterzy z UKS Siódemka Ostrołęka prowadzeni przez trenera Dariusza Dąbrowskiego. Na 100 m Marta Łada uzyskała wynik 13.61 s, z kolei na 200 m Daniel Gadomski uzyskał 25.30 s. Pełne wyniki zawodów dostępne w komunikacie zawodów w załączniku.

 

W zawodach medalistów dekorowali radni miasta Ostrołęki Maciej Kleczkowski i Grzegorz Milewski, prezes zarządu KONKRET marketpozyczkowy.pl Marcin Śpiewak oraz utytułowany lekkoatleta z powiatu ostrołęckiego Przemysław Dąbrowski. Patronat honorowy nad imprezą objął przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski. Organizatorem imprezy był Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki przy współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym.

 

Sponsorzy: Urząd Miasta Ostrołęki, Starostwo Powiatu Ostrołęckiego, Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB, Piekarnia Kurpiowska Serafin, KONKRET martketpozyczkowy.pl, Pizzeria Da Grasso, Siłownia Forma5 Club, radny miasta Ostrołęki Grzegorz Milewski, Radny Miasta Ostrołęki Maciej Kleczkowski, Last Minute Service, Telewizja Kablowa Esprit, Patronat medialny: Moja-Ostroleka.pl.Zobacz zdjęcia:

Mistrzostwa Ostrołęki w Lekkiej Atletyce Juniorów i Juniorów Młodszych (18.05.2017)

 

Odsłon: 5509
Komentarzy: 1
08:58, 19.05.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dobre wyniki Kornelii Sucheckiej i Martyny Budziłek

Dobre wyniki Kornelii Sucheckiej i Martyny Budziłek

Reprezentantka UKS Siódemka Ostrołęka Kornelia Suchecka zapisała na swoim koncie bardzo dobry występ w III Memoriale Zygmunta Szelesta rozegranym na stadionie AWF w Warszawie. Podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego zajęła dziewiątą lokatę w skoku w dal.

Czas na Mistrzostwa Ostrołęki w Lekkiej Atletyce

Czas na Mistrzostwa Ostrołęki w Lekkiej Atletyce

Ponad czterysta zawodniczek i zawodników znalazło się na listach startowych Mistrzostw Ostrołęki Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Na zawody na stadionie przy ulicy Witosa wspólnie zapraszają Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki i Szkolny Związek Sportowy.

Walczyli o awans w czwórboju (zdjęcia, wideo)

Walczyli o awans w czwórboju (zdjęcia, wideo)

Reprezentacje SP Olszewo-Borki w gronie dziewcząt i SP Myszyniec w gronie chłopców okazały się najlepsze w eliminacjach powiatowych w czwórboju lekkoatletycznym, który odbył się na stadionie w Kadzidle. Sprawdź, które szkoły uzyskały awans.

Dąbrowski ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski

Dąbrowski ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski

Kolejny medal Mistrzostw Polski w obecnym sezonie wywalczył Przemysław Dąbrowski z Borawego. Tym razem wraz z kolegami z Prefbet Śniadowo Łomża zdobył w Rybniku wicemistrzostwo kraju w drużynie w rywalizacji na 10 km na bieżni. To już trzeci medal w tym sezonie.

Pracowity sezon Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki

Pracowity sezon Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki weźmie udział w czternastu imprezach lekkoatletycznych w sezonie letnim. Młode nadzieje lekkiej atletyki rywalizować będą w szeregu imprez rangi krajowej i powalczą o medale imprez Mistrzostw Polski. Sezon zapowiada się pracowicie.

» Wasze komentarze

Wielebny @ 22:19, 19.05.2017r. IP: *

Jako dziecko biegałem po żużlu. Dzieckiem już dawno nie jestem a żużel wciąż tam jest. :(

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama


Najnowsze wideo