« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 27 czerwca 2017 r., imieniny Władysława, Maryli, Władysławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mistrzostwa pełne dobrych wyników (zdjęcia, wideo)

Lekkoatletyka w naszym mieście i powiecie ostrołęckim ma się dobrze. W Otwartych Mistrzostwach Miasta Juniorów i Juniorów Młodszych udział wzięło ponad czterysta zawodniczek i zawodników, którzy ustanowili wiele rekordów życiowych i uzyskali wartościowe wyniki.


Rywalizacja została przeprowadzona w konkurencjach dla kobiet: 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 4x100 m, skok w dal, skok w wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem i rzut oszczepem. W tych samych konkurencjach zmierzyli się również mężczyźni, jednak zamiast na 800 m rywalizowali na 1500 m.

 

Organizatorzy podzielili wszystkich uczestników na trzy grupy: skoków, rzutów i biegów, w których wyłonili najlepszych zawodników. W skoku w dal najlepsi okazali się reprezentanci UKS Siódemka Ostrołęka prowadzeni przez trenera Marka Mierzejewskiego - Kornelia Suchecka - 5.18 m i Wiktor Marciniak 6.23 m.

 

W konkurencjach rzutowych nie mieli sobie równych reprezentanci OKLA pod wodzą trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów. W pchnięciu kulą świetny wynik uzyskał Damian Niedźwiecki - 17.32 m, a w dysku Magdalena Olszewska zanotowała wynik 38.93 m.

 

W biegach najlepsi okazali się sprinterzy z UKS Siódemka Ostrołęka prowadzeni przez trenera Dariusza Dąbrowskiego. Na 100 m Marta Łada uzyskała wynik 13.61 s, z kolei na 200 m Daniel Gadomski uzyskał 25.30 s. Pełne wyniki zawodów dostępne w komunikacie zawodów w załączniku.

 

W zawodach medalistów dekorowali radni miasta Ostrołęki Maciej Kleczkowski i Grzegorz Milewski, prezes zarządu KONKRET marketpozyczkowy.pl Marcin Śpiewak oraz utytułowany lekkoatleta z powiatu ostrołęckiego Przemysław Dąbrowski. Patronat honorowy nad imprezą objął przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski. Organizatorem imprezy był Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki przy współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym.

 

Sponsorzy: Urząd Miasta Ostrołęki, Starostwo Powiatu Ostrołęckiego, Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB, Piekarnia Kurpiowska Serafin, KONKRET martketpozyczkowy.pl, Pizzeria Da Grasso, Siłownia Forma5 Club, radny miasta Ostrołęki Grzegorz Milewski, Radny Miasta Ostrołęki Maciej Kleczkowski, Last Minute Service, Telewizja Kablowa Esprit, Patronat medialny: Moja-Ostroleka.pl.Zobacz zdjęcia:

Mistrzostwa Ostrołęki w Lekkiej Atletyce Juniorów i Juniorów Młodszych (18.05.2017)

 

Odsłon: 6011
Komentarzy: 1
08:58, 19.05.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Lekkoatleci OKLA rywalizowali w Warszawie

Lekkoatleci OKLA rywalizowali w Warszawie

Bardzo udanie zaprezentowali się reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w Mistrzostwach Warszawy U-16. Do zmagań w zawodach przystąpili podopieczni Katarzyny i Konrad Szusterów, Bartosza Witkowskiego, Marianny Pędzich i Michała Zawojka.

Siedem medali OKLA w Mistrzostwach Podlasia

Siedem medali OKLA w Mistrzostwach Podlasia

Siedem medalowych lokat wywalczyli reprezentanci OKLA Ostrołęka w Mistrzostwach Podlasia, które odbyły się w Łomży. Łupem zawodników najstarszego Złoty medal wywalczyła Magdalena Olszewska w rzucie dyskiem 1 kg z wynikiem 39.51 m, poprawiając rekord życiowy. 

Młodzi lekkoatleci OKLA z sukcesami w Pułtusku

Młodzi lekkoatleci OKLA z sukcesami w Pułtusku

Bardzo udanie zaprezentowali się młodzi lekkoatleci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w Finale Regionalnym Czwartków Lekkoatletycznych, które odbyły się w Pułtusku. Podopieczni trenerów Bartosza Witkowskiego i Katarzyny Szuster z powodzeniem walczyli o wielki finał.

Dąbrowski: Celem minimum na IO w Tokio (wideo)

Dąbrowski: Celem minimum na IO w Tokio (wideo)

Przemysław Dąbrowski z Borawego w obecnym sezonie zapisał na swoim koncie pasmo sukcesów w imprezach rangi Mistrzostw Polski, a także najważniejszych imprezach w naszym regionie. Utalentowany lekkoatleta podkreśla, że chce biegać jeszcze szybciej.

Młody narybek OKLA z sukcesami w Nestle Cup

Młody narybek OKLA z sukcesami w Nestle Cup

Na pięknym nowoczesnym stadionie warszawskiej AWF odbyły się wojewódzkie eliminacje do wrześniowych zawodów finałowych Nestle Cup 2017. W imprezie nie zabrakło młodych lekkoatletów OKLA Ostrołęka, trenujących w ramach projektu Lekkoatletyka dla każdego.

» Wasze komentarze

Wielebny @ 22:19, 19.05.2017r. IP: *

Jako dziecko biegałem po żużlu. Dzieckiem już dawno nie jestem a żużel wciąż tam jest. :(

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Najnowsze wideo