Środa, 17 kwietnia 2024 r., imieniny Roberta, Rudolfa, Stefana

Korona nie zdobyła Pułtuska (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Korony Ostrołęka w wyjazdowym spotkaniu 23 kolejki rozgrywek ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka ulegli Nadnarwiance Pułtusk 1:2. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego nie potrafili wykorzystać szeregu dogodnych sytuacji strzeleckich.

Do sobotniego spotkania gospodarze musieli przystąpić bez pauzujących za kartki Arkadiusza Zięby i Wojciecha Skorupki oraz chorego Łukasza Zaniewskiego. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego już w czwartej minucie meczu popełnili fatalny błąd w defensywie, który bezlitośnie wykorzystał Mateusz Grzela dając prowadzenie gospodarzom.

W kolejnych minutach meczu zdecydowanie przeważała Korona, ale długo z tej przewagi nic nie wynikało. Żółto-niebiescy z trudem kreowali akcje ofensywne, a golkipera Nadnarwianki mogli pokonać Maciej Staszczuk, Michał Nosek i Karol Górski. W ostatniej minucie pierwszej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się wreszcie Maciej Staszczuk przy asyście Roberta Cychola.

Początek drugiej połowy spotkania na stadionie w Pułtusku mógł należeć do gospodarzy. W sytuacji sam na sam Sebastian Szczechowiak świetni wybronił strzał Mariusza Dziczka. Ten sam zawodnik jeszcze raz zagroził bramce Korony mocnym strzałem z dystansu celując tuż pod poprzeczkę, ale ponownie golkiper Korony popisał się świetną interwencją.

W kolejnym minutach meczu Korona była zespołem jednak zdecydowanie kreatywniejszy, więcej utrzymywala się przy piłce i stwarzała kolejne sytuacje strzeleckie. Tym nie potrafili wykorzystać Maciej Staszczuk, Michał Nosek, Piotr Karczewski i Piotr Strzeżysz, którego płaski strzał z dystansu zatrzymał się na słupku.

Na domiar złego przez ostatnie dwa kwadranse gry podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego musieli radzić sobie w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Robert Cychol. Kontuzji doznał z kolei Piotr Karczewski i został zmieniony przez Arkadiusza Kowalczyka. W kolejnych minutach mnożyły się żółte kartki, którą otrzymał nawet siedzący na ławce rezerwowych Paweł Dzbeński.

Korona mimo gry w dziesiątkę miała przewagę i dążyła do strzelenia zwycięskiej bramki. To jednak gospodarze w 84 minucie meczu za sprawą Mateusza Grzeli zdobyli drugiego gola po kontrze i ostatecznie cieszyli się z komplet punktów. Kolejne spotkanie pokazało, że Korona ma duży problem z wykorzystywaniem sytuacji strzeleckich i musi nad tym wyraźnie popracować.