Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Medalowa seria WOPR-OS w Sochaczewie (zdjęcia)

Piętnaście medali wywalczyli reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka pod wodzą trenera Dariusza Małkowskiego w pierwszej rundzie Grand Prix Polski w Sochaczewie. Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski i Kamil Bojarski w sumie wywalczyli aż piętnaście medalowych lokat.

Hubert Nakielski w konkurencji 100 m kombinowane ustanowił nowy rekord Polski w kategorii juniorów, a ponadto w klasyfikacji generalnej zawodów został najlepszym zawodnikiem w kategorii junior i w kategorii open.

Złote medale w zawodach wywalczył na 200 m z przeszkodami w gronie juniorów i seniorów. Złoto i srebro zdobył na 50 m holowanie manekina w gronie juniorów i seniorów. Swój wyczyn powtórzył także na 100 m holowanie manekina w płetwach.Na 100 m ratowanie kombinowane zdobył złoty medal i ustanowił nowy rekord Polski w kategorii juniorów - 1:05.78. Brąz dorzucił na 100 m ratowanie z pasem wśród juniorów.

Mateusz Adamowski zdobył pięć medali w kategorii junior młodszy: złoto na 100 m ratowanie z pasem, srebrne medale na: 50 m holowanie manekina, 100 m holowanie manekina w płetwach i 100 m ratowanie kombinowane. Brąz dorzucił na 100 m z przeszkodami.

Kamil Bojarski startując w kategorii młodzik ustanawiał nowe rekordy życiowe i wywalczył dwa srebrne medale na 100 m holowanie manekina w płetwach i 100 m ratowanie z pasem.

- Cieszę się bardzo z zajętych miejsc i zdobytych medali przez moich zawodników - podkreśla prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. Najbardziej zadowolony jestem z osiągniętych czasów i poprawionych życiówek. Świadczy to o tym, że plan treningowy jest dobrze realizowany i praca nie idzie na marne. Dużym powodem do dumy jest kolejny rekord Polski Huberta Nakielskiego, ale tak naprawdę wszystkim moim zawodnikom należą się duże gratulacje za ich wyniki i postawę na zawodach.

Medalowa seria ratowników WOPR-OS w Grand Prix Polski w Sochaczewie (5.05.2017)

Odsłon: 18971