Pływacy UŚKS Ostrołęka popłynęli o cenne troefa

Aż szesnaście medali wywalczyli reprezentanci UŚKS Ostrołęka w XIV Wiosennych Zawodach Pływackich w Giżycku. W zawodach o puchar burmistrza łupem podopiecznych Jakuba Janczewskiego padło sześć złotych, dziewięć srebrnych i brązowy medal.

Puchar za drugie miejsce w klasyfikacji dla najlepszej zawodniczki przywiozła dziesięcioletnia Ala Bożomańska, która wywalczyła dwa złote i dwa srebrne medale. Po złote medale popłynęła na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym, a srebrne medale na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym.

Kolejny puchar za drugie miejsce w klasyfikacji generalnej dla najlepszego zawodnika 14-letniego z zawodów przywiózł Rafał Majkowski, który również zdobył dwa złote i dwa srebrne medale. Złoto zdobył na 200 m stylem grzbietowym i 50 m grzbietowym, a srebro na 50 m stylem dowolnym i 400 m stylem dowolnym.

W tej samej kategorii wiekowej dobrze spisał się również Mateusz Śniadała, który wywalczył trzy medale w tym złoty, srebrny i brązowy. Złoty medal zdobył na dystansie 200 m stylem klasycznym, srebrny na 100 m stylem klasycznym, a brązowy na 50 m stylem klasycznym. W rezultacie w klasyfikacji na najlepszego zawodnika zajął wysoką siódmą.

O pechu może mówić Julia Bożomańska, która w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym poślizgnęła się na starcie co spowodowało, że wyścigu tym przegrała walkę o zloty medal o 0.2 sekundy. Julia z zawodów wróciła z czterema srebrnymi medalami, które zdobyła w konkurencjach: 100 m stylem grzbietowym, 200 m stylem grzbietowym i 400 m stylem dowolnym, co w rezultacie dało jej piąte miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę imprezy.

Powody do zadowolenia miała nasza najstarsza pływaczka Julia Prochowicz, która wróciła ze złotym medalem w konkurencji 200 m stylem klasycznym, a na 50 m stylem klasycznym była czwarta, co dało jej jedenastą pozycję w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w kategorii 15-20 lat.

- Jestem bardzo zadowolony ze startów swoich podopiecznych w tych zawodach, a szczególnie z występu najmłodszej 9-letniej Gabrysi Grabowskiej , która startowała po raz pierwszy w życiu w zawodach, a w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku zajęła piąte miejsce - komentuje trener Jakub Janczewski. - Gabrysia w swoich startach uzyskiwała bardzo dobre rezultaty, a najbliżej medalu była w konkurencji 50 m stylem klasycznym, gdzie zajęła miejsce czwarte, co dobrze rokuje w przyszłych startach.

Odsłon: 20700