Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

III LO z pucharem prezydenta (zdjęcia, wideo)

Koszykarze III LO okazali się najlepsi w rywalizacji o puchar przechodni prezydenta miasta Ostrołęki. W dwudniowych zmaganiach w hali w Wojciechowicach podopieczni trenera Macieja Kruszewskiego odnieśli komplet zwycięstw i wywalczyli złote medale.

Na podium znalazły się jeszcze drużyny ZSZ nr 3 i ZSZ nr 1. Triumfatorzy imprezy - koszykarze III LO prowadzeni przez trenera Macieja Kruszewskiego w fazie grupowej pokonali ZSZ nr 1 28:23 i II LO 37:24. W drugiej grupie wyraźnie najlepsi byli koszykarze ZSZ nr 3 prowadzeni przez trenera Łukasza Ryfę. W swoich spotkaniach pokonali ZSZ nr 4 32:9 i ZSZ nr 2 34:17.

W półfinałowych starciach ZSZ nr 3 pokonał ZSZ nr 1 28:19, a ZSZ nr 2 uległo III LO 14:33. W meczu o piąte miejsce ZSZ nr 4 uległo II LO 18:39. W starciu o brązowy medal ZSZ nr 1 pokonał ZSZ nr 2 24:20. W finałowym meczu koszykarze III LO pokonali rywali z ZSZ nr 3 20:18.

Zwycięska drużyna III LO wystąpiła w składzie: Szymon Pliszka, Karol Deptuła, Paweł Kołodziejczyk, Szymon Kędzierski, Maciej Markowski, Maciej Jaskólski, Przemysław Bałdyga, Dawid Świercz, Piotr Tyszka, Maciej Białobrzewski, Kamil Bednarczyk, Patryk Bednarczyk oraz rezerwowy Paweł Zdrojewski.

Puchar najlepszej drużynie i medale trzech czołowym zespołom wręczyli przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski oraz wicedyrektor MZOSTiIT Radosław Stachacz.

Koszykarska rywalizacja mężczyzn była ostatnimi zawodami dla szkół średnich o puchar prezydenta Ostrołęki rozgrywanymi w hali. W kwietniu i maju zostaną rozegrane mistrzostwa w piłce nożnej na boisku przy ulicy Witosa oraz w tenisie ziemnym na kortach ziemnych przy ulicy Hallera.

Mistrzostwa Ostrołęki Mężczyzn Szkół Średnich w Koszykówce (24.03.2017)

Odsłon: 19576