Środa, 24 kwietnia 2024 r., imieniny Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Dwa złote medale i drugie miejsce dla OKLA

Dwa złote medale wywalczyli reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych. Złote medale w zawodach wywalczyli Jakub Sędrowski i Katarzyna Bulter. Kto jeszcze uplasował się blisko podium?

W zawodach przeprowadzonych w Piasecznie Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki został sklasyfikowany na drugiem lokacie w gronie wszystkich startujących zespołów. Złoty medal w kategorii U-16 wywalczył Jakub Sęndrowski prowadzony przez trenera Michała Zawojka. Lekkoatleta okazał się najlepszy w rywalizacji na dystansie 2 km.

Złoty medal w biegu na 1 km w U-18 wywalczyła Katarzyna Butler. podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego zapisała na swoim koncie kolejny świetny rezultat. Udanie w zawodach rywalizowali także: siódmy Kacper Piórkowski, ósma Wiktoria Orzoł, ósmy Marcin Dobkowski, dziewiąty Piotr Podbielski, jedenasta Sandra Oleksiak, dwunasta Natalia Mróz.

Ambitnie o dobre wyniki walczyli także: Gabriela Brym, Aleksandra Dąbrowska, Patrycja Toczek, Michał Dzwonkowski i Błażej Wojsz. W zawodach startowały zawodniczki i zawodnicy OKLA, których prowadzą trenerzy: Marianna Pędzich, Bartosz Witkowski, Michał Zawojek i Krzysztof Tyszka.

- Cieszymy się bardzo z tak udanego startu naszych zawodniczek i zawodników - podkreśla sekretarz OKLA Konrad Szuster. - Wywalczone dwa złote medale i punktowane miejsca sprawiły, że uplasowaliśmy się na drugim miejsce w klasyfikacji drużynowej międzywojewódzkich mistrzostw, co jest naszym bardzo dużym sukcesem.

Odsłon: 12786