Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Rewelacyjny występ Ostrołęckiego KKK w Radomiu

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin świetnie zaprezentowali się w Mistrzostwach Polski Wschodniej i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Podopieczni sensei Wiesława Orzoła z imprezy przywieźli aż jedenaście medali.

Ostrołęczanie w zawodach wywalczyli sześć złotych medali. W gronie seniorek na najwyższym stopniu podium stanęła Emilia Chimkowska w kategorii -60 kg. W gronie juniorów w kat. -65 kg najlepszy okazał się Norbert Duszak. Złote medale zdobyli także bracia - juniorzy młodsi Jakub Niziński i Szymon Niziński odpowiednio w kat. -60 kg i -55 kg.

Złoty medal wywalczyła także młodziczka Aleksandra Kukuć w kat. -50 kg i juniorka Dominka Pyskło, która okazała się bezkonkurencyjna w kata. Dominika wywalczyła także brąz w kumite w kat. -55 kg.

W zawodach srebrne medale wywalczyli Daria Długołęcka w gronie juniorek młodszych w kat. 50 kg oraz seniorka Beata Opęchowska w kat. +65 kg. Brązowe medale przypadły w udziale juniorce młodszej Aleksandrze Sadlak w kat. +65 kg oraz juniorowi młodszemu Damianowi Sadlakowi w kat. -65 kg.

Esprit

W zawodach startowali jeszcze Julita Sęk, Patryk Wekwejt, Małgorzata Goździewska, Jakub Kaczmarczyk, Piotr Szlachetka, Mateusz Kukuć i Kacper Cichowski. Rolę sędziów w zawodach sprawowali sensei Artur Orzoł (III dan) i sensei Radosław Sikora (I dan).

- Cieszę się bardzo z dyspozycji, jaką moi podopieczni zaprezentowali w tym zawodach - mówi sensei Wiesław Orzoł. - Wywalczyliśmy drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, zdobywając aż sześć złotych medali. Świetny powrót do rywalizacji zaprezentowała Emilia Chimkowska, która nie dała szans rywalkom w kategorii -60 kg. O złoty medal w seniorkach otarła się Beata Opęchowska, ostatecznie zdobywając złoty medal. Po dobrze przepracowanym obozie w górach bardzo dobrze zaprezentowała się młodzież i widać, że poczyniła bardzo duże postępy.

Odsłon: 11058