Czwartek, 18 kwietnia 2024 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Lekkoatleci OKLA z sukcesami w Mikołajkach

Reprezentacja Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki z powodzeniem rywalizowała w XII Mikołajkowych Biegach Ulicznych. Do rywalizacji przystąpili podopieczni trenerów Marianny Pędzich, Michała Zawojka i Bartosza Witkowskiego notując bardzo dobre wyniki.

Do rywalizacji przystąpili lekkoatleci z Nowej Wsi, Chorzel, Myszyńca, Ostrołęki i Czarni. W biegu na 10 km wystartowała również trenerka Marianna Pędzich z czasem 59 minut 33 i sekund oraz Waldemar Pędzich w półmaratonie, który uzyskał czas 1:41:33.

W zawodach świetny występ na swoim koncie zapisała Kornelia Szymczyk, który zwyciężyła w roczniku 2003-2005. Szóste miejsce zajęła Dagmara Ścięgaj, dziesiąte Julia Pogorzelska. Na kolejnych lokatach uplasowały się: Kornelia Zbiczyńska i Aleksandra Dąbkowska. W gronie chłopców srebro wywalczył Kacper Piórkowski.

W roczniku 2006-2008 na dziewiątej lokacie rywalizację ukończyła Milena Bałdyga, brązowy medal w gronie chłopców zdobył Wiktor Pragacz. W roczniku 2000-2002 na szóstej lokacie uplasował się Emil Nowicki, dziewiąty był Jakub Sędrowski, a dziesiąty Kacper Grabowski.

Świetny występ na swoim koncie zanotowały zawodniczki z rocznika 2000-2002. Złoty medal wywalczyła Katarzyna Butler, srebro Wiktoria Orzoł, a tuż za podium znalazła się Julia Jakubowska. Piąta była Karolina Przybyłowska, a szósta Julia Królicka. Na dziewiątej lokacie uplasowała się Patrycja Smułkowska, dwunasta była Anna Gadomska, trzynasta Oliwia Wojciechowska, a czternasta Kamila Pragacz.

- Dziękujemy za pomoc w transporcie na zawody Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach oraz firmie Mar-Zet Marcin Zbiczyński Usługi Remontowe. Dzięki nim nasi lekkoatleci mieli możliwość rywalizacji w imprezie w Mikołajkach - podkreśla trener Bartosz Witkowski.

W Mikołajkach startowała również spora grupa reprezentantów naszego miasta, z których najlepsze wyniki osiągnęli trzecia w swojej kategorii wiekowej Katarzyna Mrówka na 10 km oraz Katarzyna Marcinkowska-Cholewa i Sławomir Mąka w półmaratonie, odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Odsłon: 12230