Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Tęcza JBB zbiła KS CK Troszyn (zdjęcia, wideo)

W derbowym spotkaniu rozegranym na stadionie przy ulicy Topolowej lepsi okazali się gospodarze. Tęcza JBB Łyse po zaciętym i emocjonującym meczu pokonała KS CK Troszyn 3:0, a o wyniku spotkania zadecydowała druga odsłona hitu 30 kolejki ligi okręgowej.

W pierwszej odsłonie spotkania podopieczni trenera Łukasza Bałazego grali niezwykle uważnie i skutecznie w obronie. Gospodarze tworzyli kolejne sytuacje ofensywne, ale defensywa drużyny z Troszyna skutecznie niwelowała zagrożenie. Podopiecznym trenera Dariusza Narolewskiego brakowało skuteczności i do przerwy na Topolowej kibice bramek nie obejrzeli.

Z większym animuszem do kolejnych ataków Tęcza JBB ruszyła po przerwie. Trener Dariusz Narolewski dokonał kolejnych zmian i chciał pobudzić zespół do szybszej gry. Na pierwsze trafienie kibicom przyszło jednak poczekać aż do 72 minuty meczu. Wówczas w polu karnym Pawła Magdaleńskiego sfaulował Maciej Piekarski. Do piłki poszedł Marek Kaliszewski i pewnym strzałem pokonał Marcina Zawojka.

W kolejnych minutach meczu Tęcza JBB stworzyła jeszcze kilka sytuacji strzeleckich. Z kontry próbowali odpowiedzieć również podopieczni trenera Łukasza Bałazego. To jednak gospodarze zdobyli kolejne bramki. Najpierw na listę strzelców wpisał się Paweł Kamionowski strzałem tuż zza linii pola karnego, wykorzystując fatalny błąd golkipera gości.

W ostatniej minucie meczu arbiter główny przy sygnalizacji liniowego uznał, że Daniel Kopeć faulował w polu karnym Marka Kaliszewskiego. Do jedenastki podszedł tym razem Kamil Zygmunt i pewnym strzałem wpisał się na listę strzelców, pieczętując pewne zwycięstwo gospodarzy 3:0.

Tęcza JBB Łyse - KS CK Troszyn 3:0 (0:0)
Bramki: M. Kaliszewski 72.(k), P. Kamionowski 76., Zygmunt 90.(k)

Tęcza JBB: Radczenko - Sulkowski (46. Cendrowski), Zygmunt, Cekała, Domian (46. H. Kaliszewski) - Pa. Magdaleński, Śnietka (67. P. Kamionowski), Pi. Magdaleński, Korytkowski (67. Sowa), M. Kaliszewski - Cichy

Troszyn: Zawojek - Piekarski, Kopeć, Grochocki, Dzwonkowski - Chromik, Grabowski (77. Abramczyk), Gutowski (89. Witkowski), Sakowski, Parzych (84. Kurpiewski) - Bałazy (90. Fabiański)

Spotkanie 30 kolejki ligi okręgowej: Tęcza JBB Łyse - KS CK Troszyn (15.06.2016)

Odsłon: 11235