Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Kwiecień z sukcesami dla kolarzy KK24h (zdjęcia)

Sezon kolarski wystartował na dobre dla zawodniczek i zawodników KK24h. Czołowi reprezentanci klubu nie mają nawet jednego wolnego weekendu i przywożą z imprez kolejne cenne trofea. Warto odnotować kilka sukcesów z kwietnia z udziałem reprezentantów naszego regionu.

Początek kwietnia to dla KK24h udział w pierwszym etapie cyklu Mazury MTB - "Śladami Billego Kida". W zawodach wystartowali: Kacper Szabłowski, Bartek Jechanowski i Arkadiusz Jechanowski. Trasę kategorii o najwyższej punktacji w pięcioskalowej klasie trudności, najlepiej pokonał Kacper Szabłowski startujący w najmłodszej kategorii i wywalczył pierwsze miejsce.

W kolejnych zawodach Narewce, na trasę po Puszczy Białowieskiej pojechali: Adrian Gąska, Szymon Białczak, Kacper Mocek, Kamil Grabowski, Mateusz Lendzioszek, Krzysztof Serafiński, Jarosław Makowiecki, Marek Karczewski, Maria Kamińska, Wiesław Kamiński, Maciej Karwowski i Wiesław Podeszwa. Na trzecim miejscu podium w swoich kategoriach stanęli Maria Kamińska na dystansie 32 km oraz Wiesław Kamiński na dystansie dwukrotnie dłuższym.

Kacper Szabłowski, Wiesław Podeszwa, Wiesław Kamiński i Maria Kamińska w kolejny weekend ścigali na fortach Bema w Warszawie, w zawodach w cyklu Legia MTB Maraton. Kacper Szabłowski w swojej kategorii na dystansie 24 km zajął trzecie miejsce. Wiesław Podeszwa i Wiesław Kamiński zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce na dystansie 36 km, w swojej kategorii wiekowej.

Emocji z udziałem kolarzy KK24h nie zabrakło również w Skrzeszewie. Kamil Grabowski, Szymon Białczak, Adrian Gąska, Norbert Siemiątkowski, Marek Karczewski i Jarosław Makowiecki walczyli o wysokie lokaty. W Skrzeszewie w cyklu Wieliszewski Crossing najlepiej spisali się najmłodsi kolarze. Kamil Grabowski był pierwszy, Szymon Białczak drugi, a Adrian Gąska trzeci.

Sukcesów nie zabrakło również na drugim etapie cyklu Maratony Kresowe w Wasilkowie (Puszcza Knyszyńska). Marta Gawek (startująca w barwach UKS Wygoda) wywalczyła pierwsze miejsce open i w kategorii na dystansie mini. Daria Parzychowska (startująca w barwach Bike Atelier Team) zdobyła drugie miejsce w kategorii dzieci na dystansie mini. Z członków KK24h na najwyższym stopniu podium stanęli Marianna Gawek i Kamil Grabowski, a trzeci był Mateusz Lendzioszek.

Przed zawodnikami z Ostrołęka i okolic jeszcze mnóstwo startów w sezonie 2016. Więcej o nich niebawem w naszym serwisie sportowym.

Kwietniowe starty reprezentantów Klubu Kolarskiego 24h, fot. KK24h (28.04.2016)