Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Cenny sprawdzian Korony ze Stomilem Olsztyn

Piłkarze ostrołęckiej Korony w piątkowe popołudnie mieli możliwość rywalizacji z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn. W wyjazdowym spotkaniu podopieczni trenera Michała Robaszkiewicza mimo braków kadrowych dobrze prezentowali się do przerwy, przegrywając 0:1.

Jedyną bramkę w pierwszej połowie spotkania zdobył Piotr Głowacki w 42 minucie gry. Po zmianie stron ten sam zawodnik strzelił drugiego gola. W ostatnich dwudziestu minutach meczu gospodarze zdobyli pięć bramek. Sebastiana Szczechowiaka i Kamila Rymka pokonali jeszcze: Rafał Kujawa, Paweł Łukasik, Karol Żwir, Grzegorz Lech i ponownie Paweł Łukasik.

- Przed meczem zastanawialiśmy się czy spotkania nie odwołać ze względu na ogromne braki w składzie - podkreśla trener Michał Robaszkiewicz. - Zdecydowaliśmy się jednak zagrać i nieoczekiwanie wyglądało to naprawdę dobrze. Po trzeciej straconej bramce wszystko się jednak posypało. Do przerwy popelnilismy jeden błąd w wyprowadzeniu pilki i zakonczyło się to bramką. Mieliśmy również swoje kontry, jednak nie udało się strzelić chociażby jednego gola. Należy chłopaków pochwalić za realizację zadań taktycznych do 70 minuty. O ostatnich 20 minutach należy jak najszybciej zapomnieć i wymazać je z pamięci.

W sobotę, 13 lutego Koronę czeka sparingowe starcie z Kurpikiem Kadzidło, które zostało zaplanowane na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Witosa na godz. 16.00.

Stomil Olsztyn - Korona Ostrołęka 7:0 (1:0)
Korona: Szczechowiak - Zięba, Jastrzębski, Kaczyński, Rupacz - Muchin, Dąbrowski, Górski, Nosek, Dzbeński - Ogonowski oraz Rymek, Fąk, Zarjewski, Kowalczyk, Pałaszewski, Ludwiczak