Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Grad medali ratowników WOPR-OS (zdjęcia)

Bardzo udany występ na swoim koncie zanotowali reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka w VIII Otwartych Mistrzostwach Szczytna w Ratownictwie Wodnym. W zawodach podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli aż 25 medali, w tym siedem siedem złotych.

W imprezie WOPR-OS reprezentowali: Aleksandra Milewska, Magdalena Bobrowska, Zuzanna Piersa, Hubert Nakielski, Dawid Świercz i Łukasz Ciskowski. W zawodach, które rozgrywane były w formule Open czyli bez podziału na kategorie wiekowe, rozegrano w sumie siedem konkurencji: 100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m z pasem ratowniczym, 25m pod wodą, wyścig australijski, rzut liną, RKO.

W swoich startach ostrołęczanie zdobyli w sumie 25 medali w tym: siedem złotych, dziewięć srebrnych i dziewięć brązowych. Aleksandra Milewska w startach indywidualnych zdobyła w sumie sześć medali: złoty medal na dystansie 25 m pod wodą, cztery srebrne na dystansach: 100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m z pasem ratowniczym, RKO i brązowy w wyścigu australijskim.

Wyniki osiągnięte przez Olę uplasowały ją na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej. Magdalena Bobrowska w startach indywidualnych zdobyła w sumie sześć medali, w tym trzy złote na dystansach: 100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, wyścig australijski oraz trzy brązowe na dystansach: 100 m z pasem ratowniczym, 25 m pod wodą, RKO. Osiągnięte wyniki przez Magdę uplasowały ją na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Zuzanna Piersa w startach indywidualnych zdobyła w sumie cztery medale, złoty na dystansie 100 m z pasem ratowniczym, srebrny w wyścigu australijskim, dwa brązowe medale na dystansach 50 m holowanie manekina i 100 m z przeszkodami.

Hubert Nakielski, który jednocześnie był najmłodszym zawodnikiem mistrzostw w startach indywidualnych zdobył w sumie cztery medale - złoty na dystansie 100 m z pasem ratowniczym, trzy srebrne na dystansach: 50 m holowanie manekina, 100 m z przeszkodami, brązowy na dystansie 25 m pod wodą. Wyniki osiągnięte przez Huberta uplasowały go na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Dawid Świercz w startach indywidualnych zdobył w sumie trzy medale: złoty na dystansie 50 m holowanie manekina, dwa brązowe na dystansach: 100 m z przeszkodami, 100 m z pasem ratowniczym. Wyniki osiągnięte przez Dawida uplasowały go na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Łukasz Ciskowski, który mimo że nie zdobył medali to w swoich startach plasował się tuż za podium. Ponadto nasi reprezentanci Magdalena Bobrowska i Hubert Nakielski w konkurencji drużynowej rzut liną zdobyli srebrny medal.

- Moi zawodnicy od wielu lat potwierdzają przynależność do najlepszych w kraju o czym oczywiście świadczą wcześniejsze, jak i tegoroczne wyniki - podkreśla prezes i trener WOPR-OS Dariusz Małkowski. Start w mistrzostwach Szczytna potraktowałem jako sprawdzian przed zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Polski i jestem bardzo zadowolony z osiągniętych wyników.

Medalowe starty WOPR-OS w Otwartych Mistrzostwach Szczytna w Ratownictwie Wodnym (21.11.2015)