Środa, 24 kwietnia 2024 r., imieniny Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Wielkie strzelanie na Topolowej (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Tęczy JBB Łyse przegrywali w finale Pucharu Polski na Mazowszu w okręgu z MKS Przasnysz już 1:4. Świetna postawa gospodarzy od 70 minuty meczu sprawiła, że podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego odrobili straty i doprowadzili do rzutów karnych.

Obie drużyny do sobotniego spotkania finałowego przystąpiły w najsilniejszych składach, chociaż po całej rundzie wiosennej w obu ekipach nie brakuje drobnych urazów. Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych na spotkanie przy ulicy Topolowej w Łysych przybyły duże grupy kibiców klubów z całego regionu.

Od początku sobotniego starcia piłkarze MKS Przasnysz przejęli inicjatywę, opanowali środek pola i w 16 minucie meczu objęli prowadzenie za sprawą Artura Gawędy. Niespełna minutę później drugie trafienie na koncie gości zapisał Jarosław Chełchowski, wykorzystując błąd defensywy Tęczy.

Dopiero po dwóch straconych bramkach podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego powrócili do gry w swoim stylu. W 28 minucie meczu Marek Kaliszewski przeprowadził świetną akcję lewą stroną boiska, dograł w pole karne, a Marka Cichego ubiegł Damian Grędziński i wpakował piłkę do własnej bramki.

Esprit

W kolejnych minutach meczu drugie trafienie na koncie Tęczy mógł zapisał Marek Cichy. Dwóch dobrych sytuacji nie potrafił wykorzystać z kolei Paweł Olszewski, bo świetnymi interwencjami popisał się Andrij Radczenko. Tuż po zmianie stron MKS Przasnysz zdobył trzeciego gola. Po dośrodkowaniu w pole karnego własnego bramkarza pokonał Paweł Cekała.

W 61 minucie spotkania przasnyszanie zdobyli czwartego gola. Tym razem szybką zespołową akcję wykończył Łukasz Rutkowski. Podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego nie poddali się. Dziesięć minut później po akcji Marka Kaliszewskiego, strzałem głową Rafała Szymańskiego pokonał Piotr Magdaleński.

Niespełna dziesięć minut później kolejną świetną akcję Marka Kaliszewskiego i Mateusza Bałdygi wykończył ładnym strzałem w samo okienku Paweł Magdaleński. Minutę później akcja Marka Kaliszewskiego w polu karnym zakończył się faulem Krzysztofa Butryna. Sędzia wskazał na jedenasty metr boiska, a do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał Rafała Szymańskiego.

Esprit

W kolejnych minutach spotkania Tęcza JBB mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale po niezwykle efektownej akcji Kaliszewskiego i strzale piłka trafiła w boczną siatkę. Ostatecznie mecz zakończył się w regulaminowym czasie gry wynikiem 4:4 i o rozstrzygnięciu musiały zadecydować rzuty karne. W nich skuteczniejsi okazali się podopieczni Wiktora Pełkowskiego, wygrywając 5:4 i wznosząc w górę puchar za zwycięstwo w okręgu.

Tęcza JBB Łyse - MKS Przasnysz 4:4 (1:2) k. 4:5
Bramki: Grędziński 28.(s), Pi. Magdaleński 71., Pa. Magdaleński 80., Kaliszewski 82.(k) - Gawęda 16., Chełchowski 17., Cekała 48.(s), Rutkowski 61.

Tęcza: Radczenko - Sulkowski (57. Golan), Sowa, Cekała, K. Kamionowski - Śnietka (62. Bałdyga), P. Kamionowski - Pa. Magdaleński, Korytkowski (62. Pi. Magdaleński), M. Kaliszewski - Cichy

Przasnysz: Szymański - Przebierała (70. Pełkowski), Butryn, Grędziński, Pepłowski - Pragacz, Rutkowski, Chełchowski (76. Michalak), Gawęda, Piasecki - Olszewski (63. Kosiorek)

Spotkanie finałowe Pucharu Polski na Mazowszu w okręgu: Tęcza JBB Łyse - MKS Przasnysz (21.11.2015)