Czwartek, 18 kwietnia 2024 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Tęcza JBB Łyse rozstrzelała Iskrę (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Tęczy JBB Łyse odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach ligi okręgowej. Tym razem w niedzielne popołudnie podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego pokonali w starciu przed własną publicznością na stadionie przy ulicy Topolowej Iskrę Krasne aż 8:2.

- Nikogo się nie boimy w tej lidze i z każdym chcemy wygrać - podkreślał przed meczem szkoleniowiec Tęczy JBB Łyse Dariusz Narolewski.

Słowa szkoleniowca miały odzwierciedlenie w faktach. Gospodarze nie rozpoczęli jednak najlepiej niedzielnego starcia, bo po dziesięciu minutach przegrywali po trafieniu Adama Niestępskiego.

W kolejnych minutach meczu piłkarze Tęczy starali się odrobić straty, ale świetnie radziła sobie formacja defensywna gości i bramkarz Jakub Michalak. W 40 minucie meczu gospodarze wreszcie trafili do siatki rywali. Świetną akcję Marka Cichego wykończył Paweł Magdaleński. Dwie minuty później miała miejsce kopia sytuacji, ale tym razem trafił do bramki rywali Przemysław Śnietka.

Jeszcze przed przerwą gospodarze zdobyli kolejnego gola. Tym razem rozpędzonego Marka Kaliszewskiego w sytuacji sam na sam sfaulował Jakub Michalak. Golkiper Iskry Krasne otrzymał czerwoną kartkę. Między słupkami pojawił się Dawid Szwejkowski, a na listę strzelców wpisał się Marek Cichy i do przerwy gospodarze prowadzili 3:1.

Po zmianie stron rozpoczął się prawdziwy festiwal strzelecki Tęczy. Kolejne bramki zdobyli: Marek Cichy, Marek Kaliszewski, Paweł Magdaleński, ponownie Marek Kaliszewski i Piotr Magdaleński. Goście zdołali odpowiedzieć trafieniem Sebastiana Szmalca, ale ostatecznie to Tęcza wygrała całe spotkanie 8:2, mając jeszcze kilka wybornych sytuacji do zdobycia gola.

W kolejnym spotkaniu ligi okręgowej w ramach 10 kolejki Tęcza JBB Łyse w derbowym starciu zmierzy się z ostrołęcką Koroną. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 3 października o godz. 15.00 na boisku przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach.

Tęcza JBB Łyse - Iskra Krasne 8:2 (3:1)
Bramki: Pa. Magdaleński 40. 70., Śnietka 42., Cichy 45.+3 (k) 52., Kaliszewski 64. 72., Pi. Magdaleński 89. - Niestępski 10., Szmalc 77.

Tęcza: Radczenko - Cendrowski, Sowa, Cekała, Zygmunt (81. Zalewski) - Kaliszewski, Korytkowski, P. Kamionowski (62. Bałdyga), Śnietka, Pa. Magdaleński (86. Pytel) - Cichy (55. Pi. Magdaleński)

Spotkanie 9 kolejki ligi okręgowej: Tęcza JBB Łyse - Iskra Krasne (27.09.2015)