Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

KK24h w Poland Bike w Jasienicy (zdjęcia, wideo)

Lotto Poland Bike Marathon czwarty raz z rzędu zawitał do Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej. W powiecie ostrowskim odbył się dziesiąty etap tegorocznego cyklu organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Żar lejący się z nieba w środku lata nie okazał się przeszkodą.

W zawodach wzięło ponad pół tysiąca miłośników jazdy na rowerach górskich. Na dystansie Max (60 km) po zaciętym finiszu zwyciężył, trzeci raz w tym sezonie, Adrian Jusiński (TRW Cloudware Team), przed Adrianem Kucharkiem (Whistle Ziemia Brzeska) i Arkadiuszem Jusińskim (Renault Team).

Wśród kobiet pierwszy raz w Lotto Poland Bike Marathon wygrała Elżbieta Tyszkiewicz z Gdańska, która wyprzedziła Martę Szałaj (Polonia Warszawa MTB) i Magdalenę Fejfer (Trybik Northwave Team). Pasjonujący finisz zdecydował także o losach rywalizacji na trasie Mini (30 km). Najszybszy, pierwszy raz w obecnym sezonie, okazał się Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team), wyprzedzając Pawła Piętę (Rafako MTB Team) i Mirosława Kowalskiego (Retro Rowery Duda Team).

W gronie kobiet również swoje pierwsze zwycięstwo odniosła Izabela Żeszczyńska (Dirty40), która finiszowała przed Katarzyną Gregorowicz (Olsh Paramedyk) i Katarzyną Różycką (Rozycky Team). Te trzy zawodniczki tydzień wcześniej w Otwocku sięgnęły po Drużynowe Mistrzostwo Polski MTB Amatorów, jadąc w zespole Hell`s Angels. Czwarta z mistrzowskiej ekipy Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team) w Jasienicy była szósta.

Na trasie Fan (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach powiatu ostrowskiego w kolarstwie górskim. Wśród chłopców triumfował Mikołaj Nowacki, przed Kamilem Lachem i Maciejem Petryszynem (wszyscy trzej z UKK Huragan Wołomin). W gronie dziewcząt wygrała Weronika Wojciechowska (TRW Cloudware Team), przed Aleksandrą Lach (UKK Huragan Wołomin) i Katarzyną Górniak (Inter Cars MTB Team). W Mini Crossie w pobliżu miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej zwyciężył TRW Cloudware Team, przed Renault Team i Trybik Northwave Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Lachowie, przed Gregorowiczami i Żeszczyńskimi. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie utrzymali Daniel Pepla (Renault Team) i Katarzyna Różycka (Rozycky Team).

Duża grupa zawodników reprezentowała Klub Kolarski 24h. Pierwsze miejsce w swojej kategorii zajęła Daria Parzychowska, a trzecia była Marta Gawek w gronie zawodniczek na dystansie 8 km. Na dystansie Mini - 30 km najlepszy w swojej kategorii był Sebastian Korzeb. Drugie miejsce zajął Paweł Niedbała, a trzecie Kacper Szabłowski.

Na dystansie Max (60 km) drugi był Bartosz Jechanowski, trzeci Wiesław Podeszwa. W gronie juniorów na trasie Mini najlepszy okazał się Artur Budny.

Lotto Poland Bike Marathon zawitało do Jasienicy (19.07.2015)