Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Brąz Żebrowskiej w Mistrzostwach Polski Juniorów

Udany występ w Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce rozgrywanych w Białej Podlaskiej reprezentanci OKLA Ostrołęka. Z brązowym medalem z zawodów powróciła Magdalena Żebrowska, stając na najniższym stopniu podium w trójskoku z wynikiem 12.43 m.

W pierwszym starcie w Mistrzostwach Polski w Białej Podlaskiej Magdalena Żebrowska udanie zaprezentowała się w konkursie skoku w dal. Reprezentantka OKLA Ostrołęka i gminy Lelis do ostatniej kolejki walczyła o medal. Ostatecznie uplasowała się na czwartej pozycji z nowym rekordem życiowym 5.92 m, tracąc zaledwie dwa centymetry do srebrnego medalu, a jeden do brązowego.

Konkurs skoku w dal wygrała Natalia Chacińska (AZS Łódź) ze świetnym wynikiem 6.12 m, który daje zawodniczce minimum na Mistrzostwa Europy Juniorek. W zdecydowanie lepszych nastrojach kończył się dla Magdaleny Żebrowskiej konkurs trójskoku, w którym nasza lekkoatletka zajęła trzecią pozycję, zdobywając tym samym brązowy medal ze świetny wynikiem 12.43 m. To nowy rekord życiowy podopiecznej trenera Bartosza Witkowskiego. Konkurs trójskoku wygrała Adrianna Szóstak (SL Olimpia Poznań) uzyskując najlepszy wynik w tym roku 12.71 m.

Bez medalowych pozycji, ale z dobrymi wynikami wrócili pozostali zawodnicy OKLA Ostrołęka. Natalia Nowak z wynikiem 19:16.31 uplasowała się na piętnastej pozycji w biegu na 5000 metrów. Mateusz Grabowski na tym samym dystansie z wynikiem 18:07.87 zajął dopiero 27 lokatę.

W konkursie rzutu dyskiem z wynikiem 40.67 m na dwudziestej pozycji znalazł się Mateusz Boruch. Ten sam zawodnik zajął trzynaste miejsce w konkursie pchnięcia kulą z wynikiem 15.30 m. Wygrał z nowym rekordem Polski w kategorii juniorów Konrad Bukowiecki, którzy uzyskał 22.21 m.

W zawodach nie zabrakło również reprezentantki UKS Siódemka Ostrołęka Martyny Budziłek. Podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego zajęła dziewiąte miejsce w biegu na 5000 metrów z wynikiem 18:40.95. Na 3000 metrów zawodniczka Siódemki uplasowała się na siedemnastej pozycji z wynikiem 10:46.98.