Wtorek, 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Triumf Łysych, wpadka Troszyna (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Tęczy JBB Łyse odnieśli bardzo wysokie wyjazdowe zwycięstwo nad Borutą Kuczbork 6:1. Podopieczni trenera Kazimierza Puławskiego w starciu 26. kolejki byli zespołem zdecydowanie lepszym, ale worek z bramkami pękł dopiero w drugiej połowie meczu.

W sobotnim starciu nieoczekiwanie na prowadzenie pierwsi wyszli gospodarze za sprawą Rafała Markiewicza. Przed przerwą wyrównujące trafienie na koncie Tęczy zapisał Marek Kaliszewski. W drugiej połowie na listę strzelców wpisywali się już tylko podopieczni trenera Kazimierza Puławskiego, chociaż z pomocą gospodarzy.

Dwie bramki dla Tęczy zdobył Przemysław Śnietka, a po jednym golu dołożyli Łukasz Tercjak i Krzysztof Zalewski. Jedna bramka była dziełem zawodnika gospodarzy. Boruta kończył mecz w dziewiątkę. Za uderzenie rywala plac gry musieli opuścić Sebastian Rybak i Piotr Watkowski.

Emocji nie zabrakło również w spotkaniu KS CK Troszyn z Makowianką Maków Mazowiecki. W pierwszej połowie spotkania lepsze sytuacje strzeleckie stworzyli sobie podopieczni trenera Łukasza Bałazego, jednak gospodarzom po strzałach Dominika Zalewskiego i Remigiusza Dąbrowskiego zabrakło trochę szczęścia. W drugiej połowie spotkania to Makowianka przeprowadziła kluczową akcję i zdobyła bramkę po trafieniu Michała Pawlaka.

W efekcie piłkarze KS CK Troszyn mają coraz mniejsze szanse na awans do IV ligi. Rosną za to szanse piłkarzy Tęczy JBB Łyse. Podopieczni trenera Kazimierza Puławskiego mają jednak przed sobą jeszcze mecze z najmocniejszymi zespołami ligi okręgowej - Wkry Bieżuń i Sony Nowe Miasto.

Spotkanie 26. kolejki ligi okręgowej: KS CK Troszyn - Makowianka Maków Maz. (23.05.2015)