Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Tęcza gromi, Korona wygrywa, Troszyn remisuje

Świetne spotkanie rozegrali piłkarze Tęczy JBB Łyse w starciu 21. kolejki ligi okręgowej. Podopieczni trenera Kazimierza Puławskiego odnieśli efektowne zwycięstwo nad Żbikiem Nasielsk. Do przerwy trwała niezwykle zacięta batalia przy remisie 2:2.

Pierwsze trafienie po kwadransie gry zapisali na swoim koncie goście. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Marka Kaliszewskiego. Kilka minut później akcję Tęczy wykończył Marek Cichy. Przed przerwą goście doprowadzili do wyrównania z rzutu karnego.

Po zmianie stron inicjatywę zdecydowanie przejęli gospodarze a hattricka na swoim koncie ustrzelił Marek Kaliszewski. Wynik meczu na 5:2 pewnie egzekwując rzut karny ustalił Marek Cichy.

- Pierwsza połowa meczu była słaba w naszym wykonaniu, ale w drugiej dominowaliśmy zdecydowanie, byliśmy zespołem agresywniejszym i zdecydowanie bardziej walecznym - podkreśla trener Tęczy Kazimierz Puławski. - Cieszymy się z kolejnych punktów wywalczonych do tabeli ligi okręgowej.

Emocji nie zabrakło na innych piłkarskich stadionach w lidze okręgowej. W meczu na szczycie KS CK Troszyn zremisował na wyjeździe z Soną Nowe Miasto 0:0. Korona Ostrołęka po bramce strzelonej przez Pawła Dzbeńskiego pokonała skromnie Wieczfniankę Wieczfnia Kościelna 1:0.

Tęcza JBB Łyse - Żbik Nasielsk 6:2 (2:2)
Bramki: Kaliszewski 24.(k), 61. 68. 73. Cichy 33. 79. (k) - 15. 44. (k)

Tęcza: Filipkowski - Zalewski (46. Dąbkowski), Cekała, Tercjak, Golan - Kania (65. Milewski), Bednarczyk, Bałdyga (46. Zygmunt), Śnietka - Cichy (80. Pi. Magdaleński), Kaliszewski