Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Narew w dziewiątkę uległa Błękitnym Gąbin

Piłkarze ostrołęckiej Narwi ulegli w wyjazdowym spotkaniu 20. kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej Błękitnym Gąbin 0:1. Jedyna bramka dla gospodarzy padła w 40. minucie meczu, a między słupkami w ostrołęckiej ekipie musiał stanąć obrońca Mateusz Pełtak. Dlaczego?

Tuż za polem karnym ręką interweniował Kamil Rymek. Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał czerwoną kartkę golkiperowi Narwi. Z racji, że na ławce nie było drugiego golkipera zdolnego do gry, trener Tomasz Słowik do bramki wstawił Mateusza Pełtaka.

Środkowy obrońca Narwi nie miał szans przy precyzyjnym strzale Łukasza Kiełbasy i do przerwy niebiesko-czerwoni przegrywali 0:1. Po zmianie stron grająca w osłabieniu Narew starała się odrobić straty, ale gospodarze dobrze radzili sobie w obronie. W 65. minucie meczu za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę plac gry opuścił Piotr Kubat.

W efekcie grająca w dziewiątkę Narew robiła wszystko, aby nie przegrać wyżej sobotniego meczu. Ostatecznie podopieczni trenera Tomasza Słowika przegrali 0:1, a szkoleniowiec niebiesko-czerwonych już teraz myśli nad obsadą bramki na kolejne spotkanie.
- Kluczowa tym spotkaniu dla nas oprócz dwóch czerwonych kartek była również absencja Piotra Strzeżysza - podkreśla Tomasz Słowik. - Mam nadzieję, że wróci do składu na kolejny meczu. Co do obsady bramki, to w kolejnym meczu skorzystam z Michała Kruczkowa, jeśli zawieszenie dla Krzysztofa Myślińskiego będzie dłuższe jak jeden mecz.

Kolejne spotkanie Narwianie rozegrają w sobotę, 28 marca. Rywalem na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Witosa będzie Wkra Żuromin. Początek konfrontacji o godz. 16.00.

Błękitni Gąbin - MKS Narew Ostrołęka 1:0 (1:0)
Bramki: Kiełbasa 40.

Narew: Rymek - Parzych, Pełtak, Cychol, Skorupka - Stachowicz, Gałązka, Mleczek, Pędzich (50. Chromik), Wargulewski - Kubat