Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Medale i awanse ostrołęckich tancerzy Atria i Fan

Tancerze reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy Atria wytańczyli w Gdańsku dwie medalowe lokaty. Ostrołęczanie wzięli udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Sportowego Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Żukowa. Nie zabrakło również sukcesów tancerzy Fan.

Jednocześnie rozgrywane było Grand Prix Polski - Ekstraklasa Taneczna. W zawodach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Paweł Majkowski i Iga Prusaczyk, którzy wywalczyli trzecie miejsce w Grand Prix Polski Ekstraklasy Tanecznej Junior II w tańcach standardowych, Bartosz Szyszka i Magdalena Lenkiewicz w tym samym stylu tanecznym w kategorii wiekowej 14-15 lat klasa taneczna C uplasowali się na miejscu trzecim

Tydzień wcześniej tancerze reprezentowali Ostrołękę na Mistrzostwach Okręgu Mazowieckiego oraz Pucharze Okręgu Mazowieckiego, gdzie również stanęli na wysokości zadania.
- W Pucharze Okręgu Mazowieckiego Bartosz z Magdą zakończyli rywalizację na trzecim miejscu w tańcach latynoamerykańskich (14-15 klasa C), natomiast Paweł i Iga zostali finalistami Mistrzostw Okręgu zarówno w tańcach latynoamerykańskich jaki i standardowych - informuje trener Katarzyna Orlicka.

Udanie zaprezentowali się XVIII Mikołajkowym Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Augustowie tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego FAN, trenerem którego jest Jarosław Śliwowski. W kategorii pary rekreacyjne: 8-9H pierwsze miejsce zajęli Klara i Filip Radeccy.

Również na najwyższym stopniu podium, 8-9H uplasowali się Hanna Żebrowska i Antoni Wawrzyński. Pary otrzymały wyższą klasę taneczną G. W gronie 10-11 lat (F) trzecie miejsce zajęli Zuzanna Kowalska i Paweł Kosikowski. Para otrzymała klasę sportową E.

W kategorii pary sportowe: (10-11 E) trzeciej miejsce zajęli Angelina Staszewska i Wiktor Śliwowski, w gronie (12-13 E) na piątym miejscu zostali sklasyfikowani Wiktoria Szmit i Miłosz Dobkowski, (14-15 E) Zuzanna Wiszowata i Kacper Szmit zajęli drugie miejsce, a najlepsi w klasie pow. 15 A Standard okazali się Natalia Podbielska i Łukasz Błaszczyk.