Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Troszyn nie dał rady Mławiance (zdjęcia, wideo)

Piłkarze KS CK Troszyn ulegli w finałowym spotkaniu Pucharu Polski w naszym okręgu Mławiance Mława 1:3. Podopieczni trenera Przemysława Stepnowskiego szanse na dobry wynik zaprzepaścili już w pierwszej połowie meczu, po której przegrywali 0:2.

Pierwsze trafienie było dziełem Michała Stryjewskiego w 10. minucie meczu. Pomocnik Mławianki mocnym strzałem zza pola karnego zaskoczył golkipera Troszyna. Siedem minut później podopieczni trenera Adama Fedoruka prowadzili już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mariusz Kopecki.

Po kwadransie drugiej odsłony meczu goście prowadzili już 3:0. Honorowe trafienie dla gospodarzy w 72. minucie spotkania zapisał Dariusz Dadacz, pewnie egzekwując rzut karny. Ostatecznie Mławianka wygrała 3:1, zdobyła puchar i wywalczyła awans do rozgrywek centralnych.

- Byliśmy zespołem słabszym, a kluczowa dla losów spotkania okazała się absencja naszych dwóch podstawowych zawodników ze środka pola - Łukasza Fijołka i Marcina Kurkucia. Bez z nich bardzo trudno rywalizowało się o dobry wynik - podkreślił szkoleniowiec KS CK Troszyn Przemysław Stepnowski.

KS CK Troszyn - Mławianka Mława 1:3 (0:2)
Bramki: Dadacz 72.(k) - Stryjewski 10. Kopecki 17. 60.

Troszyn: Polak - Słomka, Bochenek, Dadacz, Dylewski - Wolak, Kawecki (80. Pyrka), Jantura (60. Sawiak), Kulikowski (46. Horna) - Zalewski, Ekwueme (46. Sowa)

Finał Pucharu Polski w okręgu: KS CK Troszyn - Mławianka Mława (22.11.2014)