Wtorek, 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Festiwal strzelecki Korony w Wojciechowicach

Piłkarze ostrołęckiej Korony pokonali Mazowsze Jednorożec 5:3 w starciu 8. kolejki rozgrywek ligi okręgowej. Podopieczni trenerów Andrzeja Łyzińskiego i Michała Robaszkiewicza przełamali niemoc strzelecką, ale nie ustrzegli się błędów w obronie.

Do przerwy to goście prowadzili po bramce strzelonej przez Pawła Koszarskiego. Po zmianie stron Korona szybko doprowadziła do wyrównania za sprawą Piotra Kamionowskiego. Kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył na 2:1. Żółto-niebiescy rozegrali się na dobre i kolejne bramki były kwestią czasu.

W kolejnych minutach meczu na listę strzelców wpisali się Paweł Dzbeński, Michał Borkowski i ponownie Piotr Kamionowski. Przy stanie 5:1 Korona nie poszła za ciosem i oddała inicjatywę rywalowi, który strzelił dwa gole za sprawą Adama Grabowskiego i Roberta Ciuby.

- Brakuje nam konsekwencji w grze, ale cieszę się z faktu, że worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie spotkania - mówił po meczu trener Korony Andrzej Łyziński.

W niedzielne popołudnie w lidze okręgowej swoje spotkania rozegrają KS CK Troszyn z Wieczfnianką Wieczfnia Kościelna i Rzekunianka Rzekuń z Tęczą JBB Łyse.

OTS Korona Ostrołęka - Mazowsze Jednorożec 5:3 (0:1)
Bramki: P. Kamionowski 50. 55. 75., Dzbeński 62., Borkowski 70. - Koszarski 15., Grabowski 78., Ciuba 89.

Korona: Olkowski - Dąbrowski, K. Kamionowski, Jastrzębski, Borkowski - Dzbeński (75. Parzych), Milewski (80. Białobrzeski), P. Kamionowski, Karczewski (46. Kisiel), Głażewski (46. Nosek) - Staszczuk