Dobre wyniki OKLA i Siódemki w OOM

Dobry występ zanotowali lekkoatleci dwóch ostrołęckich klubów - OKLA i UKS Siódemka w finałowych zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu. Z imprezy wrócili z gradem rekordów życiowych i wynikami, które w przyszłym sezonie mogą medalowe lokaty.

Weronika Dworecka w biegu na 800 metrów juniorek młodszych uzyskała czas 2:14.87 (rekord życiowy i rekord klubu) i zajęła dziewiąte miejsce. W tej samej konkurencji Aleksandra Gruz z wynikiem 2:17.21 zajęła dwunastą lokatę i ustanowiła rekord życiowy. Obie zawodniczki to podopieczne trener Marianny Pędzich.

W biegu na 1500 metrów juniorek młodszych Natalia Nowak z czasem 4:47.43 zajęła ósme miejsce, wynik jest jej rekordem życiowym i nowym rekordem klubu. W biegu na 400 metrów juniorek młodszych Klaudia Borkowska uplasowała się na jedenastej pozycji z wynikiem 59.15 s, jest to jej nowy rekord życiowy. Obie zawodniczki to podopieczne trenera Bartosza Witkowskiego.

Mateusz Boruch prowadzony przez trenera Konrada Szustera w finale konkursu pchnięcia kulą juniorów młodszych (5 kg) uplasował się na siódmej pozycji z wynikiem 16.25 m (nowy rekord życiowy).

Sztafeta 4x400 metrów juniorek młodszych w składzie (Weronika Dworecka, Aleksandra Gruz, Natalia Nowak, Klaudia Borkowska) z czasem 4:02.73 finiszowała na siódmym miejscu, ustanawiając nowy rekord klubu.

Z ekipy UKS Siódemka Ostrołęka najlepiej zaprezentował się Daniel Gadomski, który o ponad sześć sekund poprawił swój rekord życiowy w biegu na 1500 m – 4:01,79. Drugi z naszych reprezentantów UKS Siódemka w tej samej konkurencji - Karol Kudrzycki także znacznie poprawił swoją "życiówkę", która wynosi obecnie 4:13,09. Ostatecznie Daniel zajął szóste, a Karol piętnaste. Nieco poniżej oczekiwań wypadli nasi trójskoczkowie. Kornelia Suchecka uzyskała rezultat 10,44 m i zajęła miejsce siedemnaste, a Konrad Zygmunt z wynikiem 12,14 m – osiemnaste miejsce w Polsce.