Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Wielki finał Poland Bike Marathon. Sukces KK24h

Warszawska dzielnica Wawer trzeci raz z rzędu znalazła się na mapie Poland Bike Marathon, a drugi raz była areną finałową cyklu. Trasa prowadziła przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, wykorzystując pierwszy, profesjonalny szlak MTB, znajdujący się w Warszawie i jej okolicach.

Trasa wyścigu była pełna uroku, ale również niezwykle wymagająca i zawierająca sporo technicznych podjazdów i zjazdów. Na ostatnim warszawskim etapie zawodnicy Klubu Kolarskiego 24h po raz kolejny stanęli na podium tych prestiżowych mazowieckich zawodów.

Wiesław Kamiński na dystansie MAX (48 km) zwyciężył w kategorii M5, Bartosz Jechanowski kat.M1, Agnieszka Mażewska kat.K4, Maria Kamińska kat. K5 na dystansie MINI (25 km) zajęli drugie lokaty, Jan Markiewicz (25 km) wywalczył trzecie miejsce w kategorii M5. Przypomnijmy, że Pan Jan jest byłym Mistrzem Polski juniorów z 1977 r. w kolarstwie szosowym, a do ścigania się na rowerze wrócił po ponad 30-tu latach co zasługuje na duże uznanie.

W wyścigu brali udział również inni zawodnicy BGŻ - KK24h: Paweł Niedbała, Wiesław Podeszwa, Krzysztof Serafiński, Kacper Szabłowski, Grzegorz Ziemak.

Na zakończenie zawodów Wawrze nastąpiła finałowa dekoracja uczestników LOTTO Poland Bike Marathon 2013, który składał się z 13-tu etapów rozgrywanych na terenie Mazowsza. Dekoracje zawodników z każdej kategorii wiekowej na dystansach MAX, MINI i FAN nie miały końca i ciągnęły się do późnych godzin nocnych, a na zawodników z podium czekały niezwykle atrakcyjne nagrody.

W klasyfikacji generalnej OPEN triumfowali:
dystans MAX (mężczyźni) - Adrian Jusiński SANTE - BSA Tour, startowało 614 zawodników, (kobiety) - Agnieszka Sikora Legion Serwis Active Jet Merida Team, startowało 55 zawodniczek.
dystans MINI (mężczyźni) - Michał Dobrzyński Legion Serwis Active Jet Merida Team, startowało 969 zawodników, (kobiety) Izabela Macutkiewicz SANTE - BSA Tour. Na bardzo wysokiej, trzeciej pozycji rywalizację ukończyła zawodniczka z Ostrołęki Agnieszka Mażewska BGŻ-KK24h. Startowało 190 zawodniczek.
dystans FAN (chłopcy) - zawodnik z Ostrołęki Artur Budny UKK BDC Huragan Wołomin, Startowało 177 zawodników, (dziewczęta) Weronika Tyszka SK Bank Team. Startowało 77 zawodniczek.

Cykl mazowieckich wyścigów MTB zakończył się sukcesem dla kolarzy drużyny BGŻ-KK24h, którzy w "generalce" oraz swoich kategoriach wiekowych odnieśli sukcesy. Najbardziej cenionym dla Klubu jest wywalczenie przez Agnieszkę Mażewską 3 miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet na dystansie MINI oraz zwycięstwa w kategorii kobiet K4.

Wiesław Kamiński bezapelacyjnie zwyciężył w kat. M5 na dystansie MAX wyprzedzając klubowego kolegę Wiesława Podeszwę, który jako jedyny klubowicz walczył na wszystkich 13-tu etapach. Maria Kamińska zwyciężyła w kat.K5 na dystansie MINI oraz stanęła na 2 stopniu podium dystansu MAX.

W pierwszej dziesiątce cyklu znaleźli się również zawodnicy: Krzysztof Serafiński siódme miejsce kat. M3 (MINI), Jan Markiewicz siódme miejsce kat. M5 (MINI), Kacper Szabłowski dziewiąte miejsce kat. C4 (FAN), Maria Kamińska dziewiąte miejsce kat. K5 (MINI), Barbara Karczewska dziesiąte miejsce kat. D3 (FAN). Drużyna BGŻ-KK24h w klasyfikacji drużyn na ostatnim etapie pechowo straciła 10 pozycję i ostatecznie uplasowała się na 11 miejscu wśród 86 zespołów.

Łącznie w zawodach Poland Bike 2013 startowało 24 zawodników Klubu Kolarskiego 24h, którym życzymy kolejnych sukcesów w następnym sezonie oraz gratulujemy osiągniętych wyników.